Sport.pl

Sport w skrócie: lekka atletyka, piłka ręczna

Oszczepniczki z Płocka bez medalu

Sylwia Szamel i Monika Karasiewicz (obie reprezentujące MUKS Płock) zajęły odpowiednio 9. i 10. miejsce w sobotnim finale rzutu oszczepem podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, które odbyły się na stadionie miejskim przy ul. Kochanowskiego.

Pierwsza z nich posłała oszczep na odległość 39,02 metra, druga z płocczanek rzuciła zaledwie o dwa centymetry bliżej. Złoty medal w konkursie zdobyła - faworytka tych zawodów - Marcelina Witek z województwa pomorskiego. Jej wynik to 45.96. Konkurs był wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Cztery oszczepniczki rzuciły oszczepem powyżej 45 metrów.

Kto piątym rywalem nafciarzy w LM?

EHF [Europejska Federacja Piłki Ręcznej] wyłoniła gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów. Turniej, który wyłoni ostatniego, piątego rywala nafciarzy w grupie C Velux Ligi Mistrzów, odbędzie się w izraelskim Rishon Lezion (2-4 września). O prawo gry w elitarnych europejskich rozgrywkach będą rywalizować cztery zespoły: macedoński HC Metalurg, islandzki Hafnarfjordur, norweski Haslum HK oraz izraelski Maccabi Srugo. Turniej zostanie rozegrany w formule final four. Pierwszego dnia odbędą się mecze półfinałowe, a dzień później mecz o 3. miejsce i finał. O finał zagrają HC Metalurg z Maccabi Srugo Rishon Lezion, a także FH Hafnarfjordur z Haslum HK.