Lekka atletyka. Troje płocczan w pierwszej szóstce

Pogoda niezbyt sprzyjała rozgrywaniu zawodów lekkoatletycznych, ale i tak nie przeszkodziło to w biciu rekordów. Podczas niedzielnych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentantów Płocka mogliśmy oglądać w trzech finałach.
Największy sukces odniosła Dominika Muraszewska, która w biegu na 800 m zajęła drugie miejsce w finale A, bijąc przy tym swój rekord życiowy. Płocczanka dobiegła na metę z czasem 2:13.92 i była słabsza od pierwszej Martyny Strucińskiej (KS AZS UWM Olsztyn) tylko o 31 setnych sekundy.

Również w biegu na 800 m, tyle że w męskim wydaniu, piąte miejsce w finale A zajął Marcin Strusiński; w finale B na szóstej pozycji uplasował się Michał Ciarkowski. W sztafecie 4x400m płocczanie z MUKS zajęli miejsca 19. (chłopcy) i 12. (dziewczęta).