ME piłkarzy ręcznych. Co się musi stać, by Polacy awansowali?

Porażka Niemców w meczu z Danią daje jeszcze Polakom szansę na awans do półfinałów. W grupie 1. nie mogą już wyprzedzić Serbii, ale mogą wyprzedzić Niemców.
Serbii już Polacy nie przegonią. Ale choć zajmują przedostatnie miejsce w grupie, wciąż mają szansę na awans do półfinału. Aby tak się stało muszą w środę pokonać Niemców i liczyć na korzystne wyniki w pozostałych spotkaniach. Przede wszystkim Dania nie może wygrać ze Szwecją. Jeśli choć jeden z tych warunków (Polska wygrywa z Niemcami, Dania nie wygrywa ze Szwecją) nie zostaną spełnione, Polacy żegnają się z turniejem.

W przypadku wygranej z Niemcami, Polska zrówna się z nimi punktami (oba zespoły będą miały po pięć) a przy przy równej liczbie punktów decyduje wynik bezpośredniego spotkania. Awans dają jej wygrane Serbii z Macedonią i Szwecji z Danią, albo remisy w obu meczach.

Kłopot powstanie jeśli Macedonia wygra z Serbią. W takim wypadku (trzy drużyny z pięcioma punktami) o kolejności decyduje mała tabela. Żeby w niej być na pierwszym miejscu, trzeba pokonać Niemców co najmniej czterema punktami. Na razie Niemcy jedną bramką ograli Macedończyków, a ci z kolei dwiema - Polaków.

Może się też okazać, że decydować będzie mała tabela z czterema zespołami - Polską, Niemcami, Danią i Macedonią (jeśli Macedonia wygra z Serbią, a Dania zremisuje ze Szwecją). To korzystne dla Polski, bo tylko biało czerwoni i Duńczycy w tym towarzystwie wygrali dwa meczem, a Duńczyków wyprzedzą w "małej tabeli".

Ostatnia kolejka grupy 1

Polska - Niemcy

Dania - Szwecja

Serbia - Macedonia

Tabela przed ostatnimi meczami

zespółmeczebramkipunkty
1. Serbia491:827
2. Niemcy4100:965
3. Dania4109:1094
4. Macedonia4108:1083
5. Polska499:1043
6. Szwecja4100:1082
Bartosz Jurecki: » Zawaliliśmy pierwszą połowę. Znów


23 stycznia, 19:16 - poprawiony rywal Serbii w ostatniej kolejce z Danii na Macedonię. kd