ME piłkarzy ręcznych. Polacy zrobili swoje, teraz liczą na innych

Reprezentacja Polski ograła Niemców 33:32 w ostatnim meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Serbii i wciąż ma szanse na awans do półfinału. Musi jednak liczyć na korzystny układ w pozostałych dwóch meczach.
Obecnie w tabeli Grupy 1. Polacy zajmują drugie miejsce z pięcioma punktami na koncie. Wyprzedzają Niemców, bo w przypadku równej liczby punktów o wyższej pozycji decyduje wynik bezpośredniego starcia. Do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania: Dania gra ze Szwecją (18:15), a prowadząca w tabeli i pewna awansu Serbia z Macedonią (20:15).

Przede wszystkim Dania nie może wygrać ze Szwecją, bo będzie miała sześć punktów i nas wyprzedzi. Jeśli przegra lub zremisuje, ważny będzie wynik meczu Serbia - Macedonia, w którym gospodarze mistrzostw będą musieli co najmniej zremisować.

Przyjrzyjmy się dokładnie możliwym kombinacjom.

Dania przegrała ze Szwecją, Macedonia wygrała z Serbią - brak awansu. W takim wypadku (trzy drużyny z pięcioma punktami - Niemcy, Polska, Macedonia) o kolejności decyduje mała tabela. My jesteśmy w niej za Macedonią, bo mamy gorszy bilans małych punktów. Niemcy Macedończyków ograli jedną bramką, Macedończycy nas dwiema, a my Niemców tylko jedną.

Dania zremisowała ze Szwecją, Macedonia wygrała z Serbią - brak awansu. Decyduje mała tabela z czterema zespołami - Polską, Niemcami, Danią i Macedonią. To też niekorzystny układ dla Polski, bo wyprzedzi nas Dania, która będzie miała lepszy bilans małych punktów.

Dania zremisowała ze Szwecją, Macedonia nie wygrała z Serbią - awans. Mała tabela trzech drużyn (Dania, Niemcy, Polska), w której my jesteśmy na pierwszym miejscu, bo wygraliśmy z oboma rywalami.

Dania przegrała ze Szwecją, Macedonia nie wygrała z Serbią - awans. Mamy pięć punktów i dzięki zwycięstwu z Niemcami wyprzedzamy ich w tabeli i jesteśmy w półfinale.

Tabela po meczu Polska - Niemcy:

lp.zespółmeczebramkipunkty
1.Serbia491:827
2.Polska5132:1365
3.Niemcy5132:1295
4.Dania4109:1094
5.Macedonia4108:1083
6.Szwecja4100:1082


*18:45 - poprawiliśmy drugi wariant. Polska w przypadku małej tabeli z czterema drużynami nie awansuje do półfinału.

Relacja na żywo z meczu Dania - Szwecja