Sport.pl

Innowacja w Extra Pucharze tenisistów stołowych

Turniej o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego, który odbędzie się w dniach 4-5 maja w płockiej Orlen Arenie, zostanie rozegrany systemem na wiele piłek. Oznacza to, że zwiększona będzie dynamika i atrakcyjność pojedynków.
W płockich zmaganiach o Extra Puchar będzie używanych kilkanaście piłek podczas jednego meczu. Zawodnicy po każdej akcji będą otrzymywać od sędziego nową piłeczkę w celu zdynamizowania gry i zapewnienia jeszcze większych emocji. Dodatkowo, przy płotkach okalających pole gry stać będą dzieci, zbierające piłki w przerwach pomiędzy setami.

- Takie rozwiązanie wykorzystywane jest w lidze chińskiej. Pozwala ono skrócić przerwy między akcjami, a także wyzwala w tenisistach stołowych jeszcze większą mobilizację i skupienie - powiedział Łukasz Jankowski, z-ca dyrektora Orlen Areny.

- To bardzo dobry pomysł pod względem marketingowym, chętnie go przetestujemy. To innowacyjne rozwiązanie w europejskim tenisie stołowym. Ciekawa jest zwłaszcza obecność ball boys, znanych ze spotkań tenisa ziemnego" - przyznał Lucjan Błaszczyk z ZKS Drzonków, którego klub zmierzy się w pierwszym półfinale z Condohotels Morliny Ostróda.

- Cieszy mnie mecz na wiele piłek, ale jesteśmy świadomi, że to również duże wyzwanie dla nas - zawodników. Musimy być dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie, ponieważ przerwy między akcjami będą bardzo krótkie i wszystko toczyć się będzie szybko - dodał Wang Zeng Yi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która w drugim półfinale podejmie Armadę Silesię Miechowice.

Triumfatorzy półfinałów zmierzą się w sobotę (godz. 14.00) w finale, którego stawką będzie Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego oraz nagroda pieniężna. Przegrani w półfinałach zagrają o trzecie miejsce (godz. 11.00). Transmisję "na żywo" z decydujących zmagań najlepszych tenisistów stołowych w kraju przeprowadzi TVP Sport.

Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego organizowany jest przez Orlen Arenę. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski. Sponsorami są Miasto Płock, Dartom i Millenium Leasing. Patronem medialnym jest serwis internetowy SPORT.PL oraz Radio Dla Ciebie.

Program turnieju o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego

Piątek, 4.05.2012 (półfinały):

ZKS Drzonków - Condohotels Morliny Ostróda (17.00)

Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Armada Silesia Miechowice (20.00)

Sobota, 5.05.2012:

Mecz o 3. miejsce (11.00)

Finał (14.00)

Więcej o: