Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak jadą na Paraolimpiadę!

To już pewne: punkty rankingowe, które zdobyli płoccy tenisiści na wózkach wystarczą, by pojechali na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie.
W światowym rankingu płocczanie znajdują się w pierwszej trójce najlepszych polskich tenisistów. Pierwszy jest IKSON LOB Wrocław Tadeusz Kruszelnicki (ma 1058 punktów w rankingu).

Zaraz za nim są zawodnicy z Płocka: drugą lokatę zajmuje Piotr Jaroszewski (572 punkty), a trzecią - Kamil Fabisiak (433 punkty). - Cieszymy się bardzo, bo od dwóch lat robiliśmy wszystko, nasi zawodnicy pojechali na tę paraolimpiadę - tłumaczy prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa Wiesław Chrobot. - Możemy powiedzieć, że nasz plan został zrealizowany w 66 procentach, bo chcieliśmy, aby awansował również Jerzy Kulik. Niestety, to się nie udało. O Kamilu Fabisiaku mogę powiedzieć, że wszystko dobrze się złożyło. Zwróciły się nakłady klubu i pomógł jednocześnie fakt, że Kamil jest stypendystą Urzędu Miasta. Szkoda tylko, że w innych dyscyplinach, poza Michałem Łogoszem [badminton - red.], który ma płockie korzenie, nie udało się nikomu z Płocka zakwalifikować czy na Olimpiadę, czy Paraolimpiadę.