Dymek znokautował wszystkich. Jest podwójnym mistrzem Polski

485 zawodników i zawodniczek z 48 klubów z całego kraju rywalizowało w Muszynie podczas mistrzostw Polski kadetów w kick-boxingu. Wśród nich troje podopiecznych Piotra Paśnika trenujących w klubie Sanda Płock: Dagmara Tchorek, Mateusz Dymek i Gaik Kadimyan.
- Gaik Kadimyan startował w konkurencji kick light do 57 kg. Pierwszą walkę wygrał decyzją sędziów, ale w drugiej niestety przegrał i wrócił bez medalu - informuje trener Piotr Paśnik. - Srebrny medal mistrzostw Polski w konkurencji kick light do 50 kg wywalczyła natomiast Dagmara Tchorek. To jej duże osiągnięcie, tym bardziej że ona trenuje sporty walki dopiero 10 miesięcy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak najmłodszy w płockiej ekipie Mateusz Dymek, który przywiózł do Płocka dwa złote medale. - Pierwszy krążek wywalczył w konkurencji light contact do 47 kg, w której startowało 13 zawodników. A drugi w kategorii kick light do 47 kg - dodaje Piotr Paśnik. - Ale Mateusz wrócił do Płocka nie tylko jako podwójny mistrz Polski w kick-boxingu. Został wybrany również na najlepszego zawodnika formuły kick light.

W klasyfikacji medalowej klub Sanda Płock uplasował się na 13. miejscu (na 48 klubów). - Mamy nadzieję, że ta trzynastka przyniesie nam szczęście zarówno na zawodach krajowych, jak i zagranicznych - podsumował Paśnik.