Bilety na World Grand Prix siatkarek w Płocku już od piątku

W dniach 9-11 sierpnia w płockiej Orlen Arenie odbędzie się World Grand Prix kobiet w siatkówce z udziałem czterech reprezentacji: Polski, Japonii, Niemiec i Kazachstanu.
- Sprzedaż biletów na to wydarzenie planujemy rozpocząć od piątku, będzie można je kupować za pośrednictwem strony ticketpro.pl. Więcej szczegółów podamy w piątek - usłyszeliśmy w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Terminarz gier na turnieju WGP w Płocku: piątek (9 sierpnia): Niemcy - Japonia (godz. 17.30), Polska - Kazachstan (20); sobota (10 sierpnia): Japonia - Kazachstan (17.30), Polska - Niemcy (20); niedziela (11 sierpnia): Kazachstan - Niemcy (17.30), Polska - Japonia (20).

W tym roku w World Grand Prix wystąpi 20 drużyn. Począwszy od pierwszego weekendu sierpnia, w każdy następny mecze eliminacyjne będą rozgrywane równolegle w pięciu grupach. Początek rywalizacji zaplanowano na 2-4 sierpnia.

Turniej finałowy odbędzie się w Sapporo w dniach 28 sierpnia - 1 września. Udział w nim weźmie pięć najlepszych drużyn z klasyfikacji generalnej oraz Japonia jako organizator. Polki, które w World Grand Prix występują nieprzerwanie od 2004 roku, zagrają z bardzo silnymi przeciwnikami. Już w pierwszej rundzie w Brazylii zmierzą się z gospodyniami oraz Amerykankami i Rosjankami. Tydzień później w Płocku spotkają się z Japonią, Niemcami i Kazachstanem. W ostatniej rundzie w Chinach rywalkami biało-czerwonych będą gospodynie, Serbki i Argentynki.

Najlepszy wynik polskie siatkarki zanotowały w 2007 i 2010 roku, zajmując szóste miejsce. W ostatniej edycji sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji.

Rywalki Polek w World Grand Prix 2013:

-- 2-4 sierpnia (Campinas, Brazylia): Brazylia, USA, Rosja, Polska

-- 9-11 sierpnia (Płock, Polska): Polska, Niemcy, Kazachstan, Japonia

-- 16-18 sierpnia (Wuhan, Chiny): Chiny, Serbia, Polska, Argentyna