Memoriał Huberta Wagnera. Polacy trenują, wieczorami mają trochę luzu [FOTO]

Już w piątek w Orlen Arenie rozpocznie się wielkie siatkarskie święto - Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.
Polacy zagrają z Holandią, Niemcami i Rosjanami. To ważna próba podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, bo za dwa tygodnie w Polsce i Danii rozpoczną się mistrzostwa Europy.

Rywale przyjadą do Płocka w czwartek, nasi siatkarze są tu już od poniedziałku. Mieszkają - podobnie jak dwa lata temu podczas Ligi Światowej - w hotelu Czardasz. Czasu wolnego mają niewiele.

- Dwa razy dziennie ćwiczy cała piętnastka, na drobne urazy narzekają jedynie Michał Ruciak i Michał Winiarski, ale na turniej będą już gotowi do gry na maksymalnych obrotach - zapewnia nowy rzecznik prasowy reprezentacji Mariusz Szyszko, były siatkarz i prezes AZS Olsztyn.

Wieczorami sportowcy mają trochę luzu, niektórzy byli na zakupach w płockich galeriach. Treningi są zamknięte dla publiczności i mediów. Wszystkim zależy na jak najlepszym wyniku, bo tegoroczne mecze w Lidze Światowej nie napawały optymizmem. Dopiero dziś po południu dziennikarze i fotoreporterzy będą mogli zobaczyć część treningu, porozmawiać z zawodnikami.

W weekend na trybunach zasiądzie m.in. najlepszy polski zawodnik MMA - Mamed Chalidow. Trenuje i mieszka w Olsztynie, od dawna jest kibicem siatkówki. W środę wieczorem miał w planie zapoznawcze spotkanie z siatkarzami w Czardaszu.

Ceny biletów wynoszą 30-90 zł na dwa mecze piątkowe, 40-100 zł - na sobotnie, 50-120 zł - na niedzielne. W środowe popołudnie na mecze piątkowe w sprzedaży na Abilet.pl było jeszcze ok. 1,7 tys. wejściówek, na sobotę - ok. 1,2 tys., a na niedzielę, z hitowym pojedynkiem Polaków z Rosjanami, zaledwie ok. 50! Kasy w hali każdego dnia będą czynne już dwie godziny przed pierwszym meczem.

W piątek Polska zmierzy się z Holandią (godz. 17), a Rosja zagra z Niemcami (20). W sobotę będą mecze Rosja - Holandia (14.30) i Polska - Niemcy (17), a w niedzielę - Holandia - Niemcy (12) i Polska - Rosja (14.30).