Płoccy wioślarze pojadą na Baltic Cup do Sankt Petersburga

Czwórka bez sternika z dwoma płocczanami w składzie, Piotrem Szczepańskim i Kamilem Kamińskim, wygrała eliminacje i z reprezentacją Polski juniorów wystąpi w Regatach Pucharu Państw Nadbałtyckich ?Baltic Cup?. Zawody odbędą się w Rosji.
Eliminacje do tych zawodów, jak również mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego odbyły się w ostatni weekend na torze regatowym w Bydgoszczy. W sobotę płocczanie ścigali się na małych typach łodzi (dwójka bez sternika). Do ścisłego finału dostały się dwie płockie osady w składzie: Piotr Szczepański, Kamil Kamiński (trener Piotr Sałkowski) oraz Igor Smoliński, Marcin Krysiński (trener Bogdan Zalewski). W popołudniowej sesji finałowej najlepszą osadą okazała się dwójka Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego prowadzona przez Piotra Sałkowskiego.

Druga płocka osada w finale A zajęła 5. miejsce. Trzeba zaznaczyć, że Smoliński i Krysiński byli najmłodszymi zawodnikami startującymi w eliminacjach tej konkurencji. W finale B dwójek drugą lokatę zajęła osada Krzysztof Pawłowski, Sebastian Cieśla (trener Piotr Sałkowski).

Podczas drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły duże łodzie (czwórka bez sternika). Tutaj osady były kombinowane. Zawodnicy PTW (Piotr Szczepański, Kamil Kamiński) w połączeniu z zawodnikami Posnanii RBW zdecydowanie wygrali wyścig przed osadą klubową BTW Bydgoszcz oraz osadą łączoną WTW Warszawa oraz PTW Płock (Krzysztof Pawłowski, Sebastian Cieśla), która zajęła trzecie miejsce. Dwie pozycje dalej wyścig ukończyła płocka osada: Marcin Krysiński, Igor Smoliński, Konrad Pawlak, Bartłomiej Donarski, podopieczni Bogdana Zalewskiego.

Zarząd PTW dziękuje również wszystkim tym, dzięki którym szkolenie może się odbywać. A są to PKN Orlen, płocki Urząd Miasta oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy ZST.