Gąbin gotowy na Polonię. Kibice Czarnych Koszul z zakazem

30 ochroniarzy, 60 strażaków i 120 policjantów będzie zabezpieczać sobotni mecz IV ligi między Błękitnymi Gąbin a Polonią Warszawa. - To działania profilaktyczne, bo spotkanie odbędzie się bez kibiców gości - mówi p.o. prezes i jednocześnie trener Błękitnych Gąbin Marek Ledzion.
Po tym, jak Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa nie dostało licencji na grę w najwyżej klasie rozgrywkowej, Czarne Koszule zostały zdegradowane do czwartej ligi.

Dla wielu czwartoligowców możliwość konfrontacji na tym szczeblu rozgrywek z mającym ponad 100-letnią historię klubem być może zapowiadała się dość atrakcyjnie. Ale już po inauguracji rozgrywek czar prysnął. Po awanturze na trybunach w pierwszym meczu na wyjeździe z KS Łomianki rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłych wyjazdów Polonii. To ważne, bo na drodze Czarnych Koszul są wyjazdowe mecze m.in. z Wisłą II Płock, Amatorem Maszewo czy z Błękitnymi Gąbin. Ci ostatni będą mieli okazję zmierzyć się z Polonią już w tę sobotę.

Jak w Gąbinie przygotowują się do tego spotkania? - W ubiegłym tygodniu odbyła się specjalna narada z udziałem policji, administracji klubu oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, na której omawialiśmy kwestie bezpieczeństwa. Z Polonii dostaliśmy zapotrzebowanie na 200 biletów na ten mecz i byliśmy gotowi przeznaczyć część stadionu dla gości. Do pilnowania porządku zaangażowaliśmy 30 ochroniarzy, 60 strażaków ochotników i około 120 policjantów. W pomoc w zabezpieczeniu bardzo mocno zaangażowało się miasto. Ale w piątek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nałożył na kibiców Polonii zakaz wyjazdów - mówi p.o. prezes i jednocześnie trener Błękitnych Gąbin Marek Ledzion.

Z jego wyjaśnień wynika, że nie ma szans, by na meczu pojawiła się zorganizowana grupa kibiców z Warszawy. - Bo na stadion wejdą tylko ci, którzy będą mieć specjalne darmowe bilety. Ich dystrybucją zajmuję się osobiście. W ten sposób będziemy wiedzieć, kto wchodzi na stadion - dodaje Marek Ledzion.

Jednocześnie podkreśla, że jego piłkarze też są dobrze przygotowani do tego spotkania. Błękitni w ostatnich trzech ligowych potyczkach zdobyli siedem punktów. - Nasza forma idzie w górę. Powalczymy z Polonią o dobry wynik, na pewno tanio skóry nie sprzedamy - zaznacza Ledzion. Początek meczu o godz. 15.30.