Sport.pl

Gąbin gotowy na Polonię. Kibice Czarnych Koszul z zakazem

30 ochroniarzy, 60 strażaków i 120 policjantów będzie zabezpieczać sobotni mecz IV ligi między Błękitnymi Gąbin a Polonią Warszawa. - To działania profilaktyczne, bo spotkanie odbędzie się bez kibiców gości - mówi p.o. prezes i jednocześnie trener Błękitnych Gąbin Marek Ledzion.
Po tym, jak Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa nie dostało licencji na grę w najwyżej klasie rozgrywkowej, Czarne Koszule zostały zdegradowane do czwartej ligi.

Dla wielu czwartoligowców możliwość konfrontacji na tym szczeblu rozgrywek z mającym ponad 100-letnią historię klubem być może zapowiadała się dość atrakcyjnie. Ale już po inauguracji rozgrywek czar prysnął. Po awanturze na trybunach w pierwszym meczu na wyjeździe z KS Łomianki rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłych wyjazdów Polonii. To ważne, bo na drodze Czarnych Koszul są wyjazdowe mecze m.in. z Wisłą II Płock, Amatorem Maszewo czy z Błękitnymi Gąbin. Ci ostatni będą mieli okazję zmierzyć się z Polonią już w tę sobotę.

Jak w Gąbinie przygotowują się do tego spotkania? - W ubiegłym tygodniu odbyła się specjalna narada z udziałem policji, administracji klubu oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, na której omawialiśmy kwestie bezpieczeństwa. Z Polonii dostaliśmy zapotrzebowanie na 200 biletów na ten mecz i byliśmy gotowi przeznaczyć część stadionu dla gości. Do pilnowania porządku zaangażowaliśmy 30 ochroniarzy, 60 strażaków ochotników i około 120 policjantów. W pomoc w zabezpieczeniu bardzo mocno zaangażowało się miasto. Ale w piątek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nałożył na kibiców Polonii zakaz wyjazdów - mówi p.o. prezes i jednocześnie trener Błękitnych Gąbin Marek Ledzion.

Z jego wyjaśnień wynika, że nie ma szans, by na meczu pojawiła się zorganizowana grupa kibiców z Warszawy. - Bo na stadion wejdą tylko ci, którzy będą mieć specjalne darmowe bilety. Ich dystrybucją zajmuję się osobiście. W ten sposób będziemy wiedzieć, kto wchodzi na stadion - dodaje Marek Ledzion.

Jednocześnie podkreśla, że jego piłkarze też są dobrze przygotowani do tego spotkania. Błękitni w ostatnich trzech ligowych potyczkach zdobyli siedem punktów. - Nasza forma idzie w górę. Powalczymy z Polonią o dobry wynik, na pewno tanio skóry nie sprzedamy - zaznacza Ledzion. Początek meczu o godz. 15.30.

Więcej o:
Komentarze (4)
Gąbin gotowy na Polonię. Kibice Czarnych Koszul z zakazem
Zaloguj się
 • sympat2

  Oceniono 60 razy 52

  Totalny brak rzetelności dziennikarskiej.Pierwszy mecz POLONII z KS Łomianki przerwali kibole Legii.Kibice Polonii nigdy nie wszczynali awantur na meczach wyjazdowych.Karanie polonistów za burdy kiboli Legii to paranoja.

 • vincent1979

  Oceniono 46 razy 42

  Po lektorze tego artykuliku można odnieść wrażenie, że to kibice Polonii zrobili zadymę w Łomiankach... Szkoda, że Pan redaktor nie napisał, że to pijana hołota z Łazienkowskiej zrobiła syf...

 • sterlecki

  Oceniono 17 razy 17

  Kretyński artykuł, z którego wynika, że to kibice Polonii wszczeli awanturę w Łomiankach, chociaż nawet w niej nie uczestniczyli. Nie bardzo wiem też jaki byłby powód do wydania zakazu wyjazdowego dla kibiców Polonii bo pozostałe mecze wyjazdowe obyły się bez istotniejszych wydarzeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX