Kisiel dalej z młodzieżówką, Skórski z juniorami młodszymi

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się spotkanie z trenerami szkolenia centralnego wszystkich grup młodzieżowych pionu męskiego. Podczas narady omówiono działania zaplanowane do końca roku. A także przygotowania do imprez głównych na przyszły rok.
Tym samym oficjalnie poznaliśmy trenerów, którzy poprowadzą reprezentacje młodzieżową, juniorów i juniorów młodszych. Szkoleniem polskich młodzieżowców z rocznika 1994/95 zajmować się będzie drugi trener Orlen Wisły Krzysztof Kisiel. Funkcję tę pełni od listopada ubiegłego roku. Pomagać mu będzie Zbigniew Markuszewski, nowy trener Nielby Wągrowiec.

Kadrę Polski juniorów (rocznik 1996/97) poprowadzi były rozgrywający reprezentacji Polski i Wisły Płock Rafał Kuptel. Jego asystentami są Rafał Bernacki i Marcin Pilch. Juniorzy jeszcze w październiku zaprezentują się podczas turnieju w Żaganiu. Tam zmierzą się z Danią, Litwą i Białorusią. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wystąpią w turnieju na Węgrzech, a w grudniu zagrają w turnieju w Merzig.

Reprezentację Polski juniorów młodszych, która powstanie dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, poprowadzi duet Dariusz Tomaszewski i płocczanin Michał Skórski.

Więcej o: