Młodzi adepci piłki ręcznej ruszają na tournee po Danii

W sobotę uczniowie klas sportowych o specjalności piłka ręczna z dwóch płockich szkół Gimnazjum nr 5 i ZST ?70? ruszają w tournee po Danii. W niedzielę rozegrają tam sparingi z lokalnymi drużynami. Na żywo z trybun hali Trefor Arena obejrzą też pojedynek Ligi Mistrzów pomiędzy Orlen Wisłą Płock a KIF Kolding. A to nie koniec.
- W ubiegłym roku powstał projekt, którego głównym założeniem było doskonalenie umiejętności gry w piłkę ręczną i znajomości języka angielskiego. Pomoc w realizacji tego projektu zaoferował wówczas Lars Walther, za pośrednictwem którego nawiązaliśmy współpracę z jedną z duńskich szkół - opowiada główny organizator Michał Skórski. - Polega ona na tym, że nasi uczniowie będą się spotykać ze swoimi rówieśnikami z Danii dwa razy w roku, razem trenować, grać mecze i turnieje piłki ręcznej oraz uczyć się angielskiego.

W projekcie udział biorą uczniowie klas sportowych o specjalności piłka ręczna z dwóch płockich szkół Gimnazjum nr 5 i Zespołu Szkół Technicznych nr 70, głównie zawodniczki Jutrzenki Płocki i SKF Wisła Płock.

Płocczanie ruszają w tournee po Danii już w sobotę, spędzą tam tydzień. W niedzielę w planach mają zwiedzanie miasta i mecze sparingowe z drużynami młodzieżowymi KIF Kolding chłopcy z rocznika 1999. Po południu zasiądą na trybunach Trefor Arena, skąd obejrzą mecz Ligi Mistrzów: KIF Kolding - Orlen Wisła Płock.

Harmonogram pobytu w Danii

-- poniedziałek: zwiedzanie miasta Saeby i mecze sparingowe z lokalnymi zespołami: chłopcy rocz. 1997 i 1999, dziewczynki rocz. 1997;

-- wtorek: Saeby lekcje języka angielskiego, trening i mecze sparingowe z lokalnymi drużynami;

-- środa: płocczanie będą w Aalborg, a tam w planach mają zwiedzanie miasta, trening pod wodzą trenerów z Danii i turniej;

Organizatorami projektu są: Gimnazjum nr 5, ZST 70, nauczyciele Michał Skórski - trener piłki ręcznej oraz Małgorzata Gronkowska, nauczyciel języka angielskiego. A współorganizatorami: SKF Wisła Płock, SPR Wisła Płock i Jutrzenka Płock.