Sport.pl

W niedzielę Artur Siódmiak Camp. Orlen Arena zamieni się w zamek Króla Artura

W niedzielę odbędzie się kolejna edycja Artur Siódmiak Camp. - Spotykaliśmy się z fanami piłki ręcznej w Gdańsku, Katowicach, Warszawie. Teraz czas na usportowiony Płock, który przede wszystkim słynie z piłki ręcznej - mówi pomysłodawca i główny organizator imprezy.
Artur Siódmiak to wicemistrz świata z 2007 r. Okrzyknięto go "Królem Arturem" oraz "Janem Domarskim polskiej piłki ręcznej" po golu, który dał Polakom awans do półfinału mundialu w 2009 r. Kilka sekund przed końcem meczu z Norwegią przechwycił piłkę od grających w przewadze Norwegów i z własnej połowy trafił do pustej bramki. Polacy wygrali 31:30.

Organizatorzy podkreślają, że spotkanie ze znanym sportowcem ma być inspiracją i wskazaniem najmłodszym drogi do sportowego sukcesu, która prowadzi przez ciężką pracę, wyrzeczenia i regularny trening.

Impreza składa się z trzech części. W pierwszej, tzw. multisportowej, będzie można spróbować sił w przygotowanych stanowiskach w tych dyscyplinach, które w regionie są bardzo mocne. - W przypadku Płocka są to badminton, piłka nożna, wioślarstwo i piłka ręczna. Ta część imprezy jest przeznaczona dla wszystkich, zarówno dzieci i rodziców, którzy będą mieli okazję spędzić wspólnie czas wolny - wyjaśnia Artur Siódmiak.

W drugiej części imprezy odbędzie się trening z Arturem Siódmiakiem. Na tę część campu zostali zaproszeni mali sportowcy, którzy poznają tajniki treningu, strategii czy nowoczesnych technik w piłce ręcznej.

- Chciałbym podzielić się moim warsztatem zawodniczo-trenerskim, który wypracowałem podczas całej kariery na parkietach w Polsce i Europie. Zdradzę też trochę tajników tej pięknej dyscypliny oraz opowiem dzieciakom, że warto przełamywać swoje słabości, ciężko pracować oraz systematycznie podejmować wyzwania, by osiągać cele nie tylko w obszarze sportowym, ale w życiu codziennym. Ten panel jest w pewnej części edukacyjno-wychowawczy, motywujący, wskazuje drogę, która jest jedyną właściwą, by osiągnąć w życiu więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się "mistrzami" nie tylko w sporcie - dodaje "Siudym".

Po treningu dzieci otrzymają pamiątkową koszulkę z autografem Artura Siódmiaka oraz profesjonalną piłkę, która ma być motywatorem do rozwijania swoich umiejętności.

Ostatnią częścią campu będzie Mecz Gwiazd. Zmierzą się w nim: znani sportowcy, dziennikarze, samorządowcy oraz donatorzy sportu z regionu. Kapitanem drużyny będzie Artur Siódmiak, zaś drugiej przedstawiciel biura prezydenta Płocka. Po imprezie będzie możliwość zdobycia autografu Artura oraz zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Dodatkowo zostaną rozlosowane oryginalne koszulki reprezentacji Polski z nr. 9, dokładnie tej, w której Artur rzucił słynną bramkę w 2008 roku.

Udział w imprezie weźmie ok. 150 młodych adeptów piłki ręcznej. Start imprezy o godz. 10.30 w Orlen Arenie. - W informacji prasowej jest napisane, że do Orlen Areny zawita król Artur. Niniejszym ogłaszam, że w najbliższą niedzielę Orlen Arena będzie zamkiem króla Artura. Dlatego wszystkich rycerzy i ich giermków serdecznie zapraszamy - podkreślił dyrektor płockiej hali Krzysztof Krakowski.

Więcej o: