Słaba druga kwarta zdecydowała. Mon-Pol przegrał w Lublinie

Koszykarki Mon-Polu Płock przegrały w niedzielę na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 48:59. Najwięcej punktów dla płockiego zespołu zdobyły Justyna Pytlarczyk i Sylwia Janas po 13.

O porażce podopiecznych Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego zdecydowała fatalna druga kwarta, którą płocczanki przegrały różnicą 17 punktów (4:21). Do przerwy dziewczyny z Mon-Polu traciły do rywalek 22 punkty (14:36).

Choć w drugiej połowie płockie koszykarki zagrały o wiele lepiej, to jednak nie zdołały odrobić strat. To już czwarta porażka płocczanek w I  lidze w tym sezonie. Kolejny mecz Mon-Pol zagra już w niedzielę. W hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Piaska 5 rywalem płocczanek będzie AZS Uniwersytet Warszawski. Początek spotkania o godz. 17.

AZS UMCS Lublin - Mon-Pol Płock 59:48 (15:10, 21:4, 6:16, 17:18)

Lublin: Furdak 17, Antczak 9, Skrzecz 8, Witkoś 7, Kaczmarska 6 oraz Poleszak 6, Kasperska 6, Smoleń, Grygiel, Buksińska

Płock: Pytlarczyk 13, Janas 13, Ostrowska 12, Sikorska 4, Kutycka oraz Moszak 2, Blicharz 2, Trzeciak 2, Gruchot