Piąta porażka płockich koszykarek w rundzie jesiennej [FOTO]

Zawodniczki Mon-Polu Płock przegrały w niedzielę na własnym parkiecie z zespołem AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego 46:59.
Dobra w wykonaniu płocczanek była jedynie druga kwarta, którą wygrały 16:12. Stąd po pierwszej połowie traciły do przyjezdnych zaledwie trzy "oczka". Niestety, podopieczne Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego w drugiej połowie grały strasznie nieskutecznie, miały sporo strat - w całym meczu aż 27. Nie potrafiły znaleźć sposobu na szczelną obronę rywalek. Słaby mecz rozgrywała Agata Ostrowska, która miała aż 12 strat i niską skuteczność rzutową. Trafiła zaledwie dwa razy, oddając 14 rzutów.

Na dobrym poziomie po raz kolejny w tej rundzie zaprezentowała się natomiast Sylwia Janas, która zaliczyła w meczu double-double (12 punktów i 14 zbiórek). Najskuteczniejszą zawodniczką w płockim zespole była Justyna Pytlarczyk, która zdobyła 15 punktów, z czego ponad połowę rzucając za trzy. Łącznie trafiła trzy razy na sześć prób.

Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Warszawski 46:59 (10:17, 16:12, 12:14, 8:16)

Płock: Pytlarczyk 15, Janas 12, Ostrowska 10, Kutycka 2, Sikorska oraz Moszak 4, Jasnowska 3, Trzeciak, Blicharz.

UW: Romanek 15, Marciniak 8, Zabielewicz 8, Bieniek 6, Opolska 4 oraz Radomska 12, Lichomska 6, Sobczyńska, Tkacz.