Mecz za 4 punkty. Mon-Pol zmierzy się z bydgoskim Batonem

W ubiegłym sezonie mecze między Mon-Polem Płock a Batonem Basket 25 Bydgoszcz miały olbrzymią dramaturgię. To z racji tego, że ekipy walczyły o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Mecze te miały nawet status podwyższonego ryzyka.
Teraz czeka nas teoretycznie mecz "przyjaźni". Obecnie w Mon-Polu grają trzy koszykarki, które w ubiegłym sezonie broniły barw bydgoskiego zespołu: Agata Ostrowska, Marlena Blicharz i Justyna Pytlarczyk. A w Bydgoszczy występuje Monika Maj, która była jedną z wyróżniających się zawodniczek Mon-Polu w poprzednim sezonie.

Jest jednak pewne "ale". Obu ekipom potrzebne są punkty. Drużyny sąsiadują w tabeli: płocczanki wygrały jak do tej pory trzy z dziewięciu spotkań i zajmują siódmą lokatę. Bydgoszczanki zwyciężyły tylko raz, na wyjeździe pokonały AZS Uniwersytet Gdański 61:55.

W pierwszym meczu, rozegranym w Bydgoszczy, górą był Mon-Pol, który wygrał 63:55. Teraz podopieczne Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego są faworytkami. Mecz odbędzie się w hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Piaska 5. Początek o godz. 20.