P這ckie koszykarki za豉twi造 rywalki "tr鎩kami" [FOTO]

Czwarte zwyci瘰two w sezonie odnios造 koszykarki Mon-Polu P這ck, kt鏎e w 鈔od wieczorem pokona造 na w豉snym parkiecie Baton Basket 25 Bydgoszcz 73:64.
Wydawa這 si, 瞠 mecz b璠zie 豉twy dla Mon-Polu, bo rywalki w tym sezonie wygra造 zaledwie jedno spotkanie. Ale ju pocz徠ek meczu pokaza, 瞠 bydgoszczanki tanio sk鏎y nie sprzedadz. Od pierwszych minut nie do zatrzymania by豉 Monika Maj, kt鏎a w zesz造m sezonie broni豉 barw Mon-Polu. W g堯wnej mierze dzi瘯i tej zawodniczce bydgoszczanki prowadzi造 czterema punktami po pierwszej kwarcie. W ca造m spotkaniu zdoby豉 a 33(!) punkty.

Na szcz窷cie druga ods這na meczu nale瘸豉 ju do p這ckich koszykarek. Wysoka skuteczno嗆 i spok鎩 w grze spowodowa造, 瞠 na przerw schodzi造, prowadz帷 sze軼ioma oczkami.

W kolejnych dw鏂h kwartach kibice nie mogli narzeka na brak emocji. Bo pojedynek sta si jeszcze bardziej zaci皻y, wyr闚nany. P這cczanki imponowa造 skuteczno軼i, szczeg鏊nie w rzutach za trzy punkty (50-procentowa skuteczno嗆 w meczu). W tym elemencie prym wiod豉 najbardziej do鈍iadczona w p這ckim zespole Ilona Jasnowska, kt鏎a mia豉 cztery udane pr鏏y na dziesi耩. Ona te by豉 najskuteczniejsz zawodniczk Mon-Polu, zdoby豉 18 punkt闚. Dobry wyst瘼 zanotowa造 r闚nie Agata Ostrowska (16 punkt闚), Sylwia Janas (15) i Justyna Pytlarczyk, kt鏎a mia豉 najwi璚ej asyst - 9.

Mon-Pol P這ck - Basket 25 Bydgoszcz 73:64 (14:18, 22:12, 17:18, 20:16)

Mon-Pol : Ostrowska 16, Janas 15, Kutycka 6, Sikorska 6, Pytlarczyk 3 oraz Jasnowska 18, Moszak 9, Trzeciak, Gruchot, Iwan, Gawska, Chmielewska

Basket: Maj 33, Wilk 6, Szpakowska 4, Nied德iedzka 4, Fale鎍zyk 2, oraz Olesiewicz 9, Rudzi雟ka 6, Kwiatkowska, Pawlikowska, Cili鎱, Hertmanowska