Płoccy szczypiorniści plażowi jadą do Szwajcarii po doświadczenie

W piątek o godz. 4 rano piłkarze ręczni plażowi BHT Auto Forum Petra Płock wyruszą w podróż do Szwajcarii. Tam w sobotę i niedzielę wystąpią w jedynym na świecie międzynarodowym turnieju rozgrywanym na piasku rozsypanym w hali.
Ośmioosobowa ekipa, by dotrzeć do celu, musi pokonać blisko 1,3 tys. km. Samochodowa podróż potrwa 13 godzin.

Nasi szczypiorniści rozegrają siedem spotkań, podczas których będą zmagać się z rywalami z Niemiec, Chorwacji czy Rosji. - Będziemy jedyną drużyna z Polski, dlatego chcemy godnie reprezentować kraj i Płock - mówi zawodnik BHT Auto Forum Petra Marcin Miedziński. - Naszym celem w Einsiedeln jest jak najwyższa lokata. Jednak nie znamy możliwości wszystkich zespołów, nie wiemy, czego tak naprawdę możemy się spodziewać.

Na turniej do Szwajcarii nie pojedzie kontuzjowany Miłosz Rupp. Jego miejsce zajmie Bartosz Wojdak, zawodnik BHT Vambresii Wąbrzeźno.

Kilka dni temu odbyło się losowanie grup turniejowych. Płocczanie znaleźli się w bardzo mocno obsadzonej grupie, w której zmierzą się z Sable Dancers Bern ze Szwajcarii, chorwackim Detono Zagrzeb i niemieckim Flying Gag Men. Płocczanie skrupulatnie przygotowywali się do tego turnieju, analizowali na wideo grę rywali, dużo czasu poświęcili na budowaniu formy.

BHT Auto Forum Petra będzie absolutnym debiutantem w imprezie tej rangi. - Od dawna naszym marzeniem było wystąpić w tak silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju. Jest to dla nas okazja, by zebrać kolejne cenne doświadczenie pod względem sportowym i organizacyjnym. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości taki turniej odbędzie się również w Płocku - dodaje Fiodor.

Pierwszy mecz BHT Auto Forum Petra rozegra w sobotę z Sable Dancers, początek o godz. 15. Tego samego dnia zagrają jeszcze z Detono Zagrzeb (20) oraz Flying Gag Men (22). W niedzielę rywalem płocczan będzie Lorca Beach Espana ze Szwajcarii.

Płocczanie, dzięki wsparciu ze strony ratusza, otrzymali szansę na zdobycie pierwszych punktów w rankingu EHF. W Szwajcarii będą ambasadorami m.in. akcji Let's Meet in Płock Euro 2016.

Więcej o: