Popis Damiana Chrzanowskiego. Ależ popłynął delfinem!

Sukcesem pływaków KP MZOS Płock zakończyły się w niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostwa Polski juniorów do lat 16. Drużyna w ośmioosobowym składzie wywalczyła siedem medali: trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe.
Trener Jurij Szyczkow na zawody zabrał siedmiu chłopców (Damiana Chrzanowskiego, Piotra Sternaka, Jakuba Cichockiego, Igora Makowskiego, Michała Porwata, Grzegorza Pietrzaka i Macieja Skwarskiego) oraz Patrycję Kolbiarz.

Najlepiej zaprezentował się Damian Chrzanowski, który wrócił do domu z siedmioma medalami. - Zdominował rywalizację w delfinie [styl motylkowy - red.]. Na dystansach 50, 100 i 200 metrów zdobył trzy złota - opowiada trener pływaków Jurij Szyczkow. - Na 400 metrów stylem dowolnym był trzeci, a na 100 m zmiennym z Konradem Seremetem (Unia Oświęcim) zajął ex aequo drugie miejsce (czas 59.02 s).

Warto też zaznaczyć, że na 100 i 200 m st. motylkowym Chrzanowski dwukrotnie pokonał Mateusza Arndta (Delfin Gdynia), bijąc rywala odpowiednio o blisko dwie i trzy sekundy.

Chrzanowski został też wicemistrzem Polski w sztafecie 4x100 m st. dowolnym. Zanotowała ona czas 3:33.59 min. W jej składzie byli także Piotr Sternak, Grzegorz Pietrzak i Michał Porwat. Do zwycięzców płocczanie stracili nieco ponad sekundę.

Damian zdobył też brąz w sztafecie 4x200 m dowolnym. Udział w tym sukcesie mieli również: Piotr Sternak, Maciej Skwarski i Michał Porwat.

Piotr Sternak był piąty na 50 m stylem dowolnym z czasem 23.91 s. Do zwycięzcy Jakuba Książka (MKP Kołobrzeg) stracił 0.33 sekundy (23.58 s).

Patrycja Kolbiarz płynęła m.in. w finale B na 200 m motylkowym. Była trzecia z czasem 2:33.07 min. - Wszyscy moi podopieczni zaprezentowali się znakomicie, poprawili rekordy życiowe. Cieszę się, bo mamy bardzo dobrą drużynę. Jestem dumny, że mogę pracować z tak utalentowaną młodzieżą - z radością mówi Jurij Szyczkow.

Płocczanie wrócili z Gorzowa Wielkopolskiego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, ale krótki, bo przed nimi jedna z najważniejszych imprez w tym roku. To mistrzostwa Polski seniorów w czerwcu w Olsztynie.