Płoccy arbitrzy na turnieju w Lublinie. Potem jadą do Rosji

Duet międzynarodowych sędziów piłki ręcznej z Płocka Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota poprowadzą mecze na turnieju towarzyskim z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi, Rosji i Czech. Zawody odbędą się 4-6 kwietnia w Lublinie.
Płocczanie będą sędziować mecze: Rosja - Czechy, Białoruś - Czechy i Rosja - Białoruś. A pojedynki polskiej kadry duet Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis z Litwy.

W przyszłym tygodniu Leszczyński-Piechota lecą do Rosji, gdzie poprowadzą półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów kobiet, w którym zmierzą się Zvezda Zvenigorod (Rosja) i Byasen Trondheim (Norwegia). Spotkanie zostanie rozegrane 12 kwietnia.

- Dwa lata temu dostaliśmy nominację do poprowadzenia półfinału Challenge Cup. W ubiegłym roku, w tych samych rozgrywkach, sędziowaliśmy już finał. Co roku jesteśmy w tej grupie sędziów, że tak to ujmę z fajnymi meczami. Cieszę się, że nasza praca jest doceniania przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). To dobrze wróży na przyszłość - podkreśla Bartosz Leszczyński.

Mecz Pucharu Zdobywców Pucharów kobiet w Rosji będzie szóstym pojedynkiem w tym sezonie, w którym głównymi rozjemcami będzie para arbitrów z Płocka. Wcześniej sędziowali spotkania: Chambery Savoie Handball - HCM Constanta (29:29) w Pucharze EHF, Skjern Handbold - RK Vojvodina (31:24) w Pucharze EHF, FC Barcelona - HC Metalurg Skopje (35:17) w Lidze Mistrzów oraz dwa mecze pomiędzy Maccabi Rishon-Lezion a HC Meshkov Brest w Pucharze EHF.