Sport.pl

71. Tour de Pologne. Górska premia w Płocku!

W czwartek odbyła się oficjalna prezentacja trasy 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Najlepsi kolarze świata wyruszą już 3 sierpnia spod bram Stoczni Gdańskiej, zmagania zakończą w Krakowie. Przejadą przez dziesiątki miast, w tym Płock.
Kolarze śmigną przez nasze miasto podczas drugiego etapu, w poniedziałek 4 sierpnia. Prowadzi on z Torunia do Warszawy (ponad 234 km).

- Cykliści wjadą do Płocka od strony Włocławka. Z ulicy Popłacińskiej skręcą na most Piłsudskiego, dalej będą się wspinać Mostową. Na wysokości ogrodu zoologicznego będzie górska premia - mówi Lech Piasecki, współorganizator Tour De Pologne. - Klasyfikacja górska musi być rozgrywana na każdym etapie, a na drugim etapie to jedyne wzniesienie.

Kolarze po przejechaniu kilkuset metrów, na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i 4 Pułku Strzelców Konnych skręcą w prawo. Tą ostatnią dotrą do Wyszogrodzkiej i dalej pojadą w kierunku Wyszogrodu i Warszawy.

Tour de Pologne już gościł w naszym mieście. W 2008 roku na Starym Rynku odbył się start honorowy wyścigu, a później - ostry.

Więcej o: