Młody pływak z Płocka podbił Pardubice. Czas na mistrzostwa kraju

Trzy złote i jeden srebrny to dorobek medalowy Damiana Chrzanowskiego (MZOS Płock) podczas wielomeczu pływackiego z udziałem zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Zawody odbyły się w Pardubicach (Czechy).
Damian wygrał na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym. Na "setkę" miał 56,60 s. Drugiego w stawce Słowaka Tomasa Puchly wyprzedził o 0,09 s. Na dystansie dwukrotnie dłuższym 16-letni płocczanin zwyciężył z czasem 2.04,65 min. - To wynik o dwie setne sekundy lepszy od tego, jaki osiągnął podczas mityngu na Cyprze - mówi trener pływaka Jurij Szyczkow.

Zawodnik KP MZOS Płock wystąpił również w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem zmiennym. - Na krótszym dystansie Polacy zajęli pierwsze miejsce. W drugiej sztafecie byli drudzy - dodaje Szyczkow. - Na 200 m Damian na pierwszej zmianie ustanowił rekord życiowy - 1.57,60 min. Był najlepszym pływakiem polskiej reprezentacji podczas całych zawodów. Teraz przygotowujemy się już pod kątem startu w mistrzostwach Polski, które odbędą się 5-8 czerwca w Olsztynie. Moim marzeniem jest, by Damian wszedł do finału na 200 metrów stylem motylkowym w seniorach. Wierzę, że to się uda.