SKF Wisła ze złotymi medalami. "Zespół pokazał wiślacki charakter"

Młodzi piłkarze ręczni ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock (rocz. 2001) zdobyli Puchar Polski ZPRP chłopców w piłce ręcznej. Turniej finałowy odbył się w Busku-Zdroju.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny, grała na bardzo wysokim poziomie. Nie przegraliśmy ani jednego meczu. Graliśmy bardzo agresywnie w obronie i konsekwentnie w ataku - mówi trener młodych szczypiornistów Andrzej Wolano. Drugim trenerem jest Michał Królikowski.

Młodzi płocczanie, mimo iż znaleźli się w bardzo trudnej grupie, odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując ekipy z Legnicy (16:14) i Zamościa (19:14). Raz zremisowali z faworytami turnieju - drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego (18:18). W kolejnej fazie turnieju pokonali Bydgoszcz (18:10), a w półfinale Kraków (21:16).

W finale SKF Wisła ponownie zmierzyła się z ekipą Gorzowa Wielkopolskiego. - Spotkanie było trudne dla obu drużyn, ale po pierwszej połowie to my przegrywaliśmy 9:13. W drugiej połowie zespół pokazał wiślacki charakter i wygraliśmy 22:19 - dodaje trener Wolano.

Czwarte miejsce w turnieju zajął MUKS 21 Płock, który w małym finale przegrał z ekipą MKS Krakus Kraków 15:21 (7:13).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Filip Witkowski (MUKS 21). Tytuł króla strzelców zgarnął Patryk Biernat (SKF Wisła).