Płoccy wioślarze wystartują na mistrzostwach Europy w Belgii

Ostatni weekend obfitował w imprezy wioślarskie z udziałem zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zaczęło się od Uroczystego Otwarcia Sezonu Wioślarskiego w Płocku oraz obchodów Dni Olimpijczyka na przystani PTW.
W tej corocznej imprezie, w tym roku organizowanej wspólnie z Klubem Olimpijczyka i z udziałem innych klubów sportowych, udział wzięli poza zawodnikami, urzędnikami i działaczami sportowymi również płoccy olimpijczycy. Jerzy Kraska, Grzegorz Stellak, Wojciech Jankowski, Bogdan Zalewski, Piotr Buchalski i Kamil Fabisiak, poza złożeniem symbolicznych podpisów na fladze olimpijskiej, mieli pełne ręce roboty, wręczając kółka olimpijskie dla 38 zawodników PTW. Olimpijczycy byli również dużą atrakcją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, które przyszły na uroczystość. Po części oficjalnej odbyły się regaty pokazowe na Wiśle, a potem tradycyjne grillowanie.

W sobotę, dzięki wsparciu płockiego urzędu miasta oraz Orlenu, blisko czterdziestoosobowa grupa zawodników z Płocka uczestniczyła w otwartych mistrzostwach Bydgoszczy. Regaty były pierwszym sprawdzianem dla młodszych grup wiekowych, a dla młodzików pierwszym startem w życiu. Najlepiej wypadła czwórka bez sternika juniorów, która zajęła drugie miejsce, minimalnie ulegając na mecie osadzie BTW, ale ten wyścig uznany był za ten o najwyższy poziomie sportowym.

W niedzielę natomiast płocka ósemka juniorów młodszych zajęła drugie miejsce w okolicznościowych regatach pokazowych we Włocławku, rozegranych przy okazji otwarcia nowej przystani Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Wygrali gospodarze, dla których nowa przystań jest prezentem od władz samorządowych oraz Ministerstwa Sportu.

Czwartą imprezą, na której wystartowali płoccy wioślarze, były Międzynarodowe Regaty Wioślarskie w Monachium. Piotr Szczepański i Kamil Kamiński, startując w składzie polskiej czwórki bez sternika, zajęli w biegach równoległych czwarte miejsce i tym samym wystartują już za dwa tygodnie w mistrzostwach Europy juniorów w belgijskim Hazewinkel.

Podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego miejsce w czwórce już sobie wywalczyli, ale w mistrzostwach Europy mogą popłynąć w towarzystwie drugiej dwójki z Płocka: Igora Smolińskiego i Marcina Krysińskiego. Jednak o tym czy z nimi, zadecydują środowe przejazdy kontrolne w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.