Zawody nie tylko dla pływackich twardzieli

W sierpniu odbędzie się Maraton Pływacki Dookoła Sobótki. Będzie to pierwsza edycja zawodów. Chętni mogą się już zapisywać.
Zawody zostaną rozegrane w atrakcyjnej dla kibiców formule, ponieważ pływacy będą się ścigać na 500-metrowej pętli poprowadzonej na wysokości kąpieliska miejskiego. Po ukończeniu każdej pętli uczestnicy pokonają biegiem 50-metrowy odcinek po plaży i znów wskoczą do wody. Dzięki wyjściu na suchy ląd kibice na bieżąco będą mogli obserwować stan rywalizacji oraz dopingować swoich zawodników.

Zapisy elektroniczne prowadzi Miejski Zespół Obiektów Sportowych (szczegóły na stronie www.mzos.ump.pl), natomiast opłatę startową - 20 zł - pobiera WOPR Płock. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma silikonowy czepek oraz napój na mecie. Zgłaszać można się do 8 sierpnia lub w dniu imprezy w biurze zawodów.

Pływacy będą rywalizować na trzech dystansach, w zależności od płci i kategorii wiekowej. Dziewczęta i chłopcy (16-19 lat), kobiety powyżej 35 lat oraz mężczyźni powyżej 50 lat przepłyną najkrótszy dystans - 1500 metrów (trzy rundy). Mężczyźni (20-34 lata) wystartują w wyścigu głównym na dystansie 3000 metrów (sześć rund). Kobiety (20-34 lata) oraz mężczyźni (35-49 lat) pokonają 2000 metrów (cztery rundy). Zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez MZOS i sponsorów.

Impreza odbędzie się w 17 sierpnia, początek o godz. 10. Organizatorami są MZOS i WOPR Płock.