Sport.pl

Trzecie z rzędu podium Kuby Giermaziaka

Kierowca Verva Racing Team po fantastycznej walce zdobył drugie miejsce w emocjonującym wyścigu prestiżowej serii Porsche Supercup na torze Silverstone. To trzecie podium z rzędu Polaka, który umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej.
Zespół wspierany przez płocki koncern PKN Orlen po dobrym starcie utrzymał trzecią lokatę, a następnie w świetnym stylu wyprzedził Connora de Phillippiego. Na kolejnych okrążeniach Giermaziak próbował wywrzeć jak największą presję na liderze wyścigu, ale musiał się również bronić przed Earlem Bamberem. Zachowanie zimnej krwi do ostatniego zakrętu pozwoliło cieszyć się z kolejnej wizyty na podium. - Był to chyba mój najlepszy wyścig w karierze! - powiedział Kuba Giermaziak. - Mam nadzieję, że dla kibiców również, bo wiele się działo. Tempo miałem bardzo dobre i żałuję, że wcześniej nie udało się wyprzedzić Connora de Phillippiego. Dałoby mi to lepszą okazję do walki o zwycięstwo.

Po rundzie na legendarnej pętli Silverstone zawodnicy Porsche Supercup udają się na tor Hockenheim. Grand Prix Niemiec odbędzie się już za dwa tygodnie. Walka będzie bardzo zacięta, bo większość kierowców zna doskonale każdy zakręt na tym obiekcie. Forma reprezentanta Polski jest wyśmienita, dlatego celem będzie walka o podium.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!