Petra jedzie do stolicy. Będą wielkie emocje

27 drużyn, wśród nich BHT Auto Forum Petra Płock i dziewięć europejskich ekip z Hiszpanii, Holandii i Chorwacji wystąpi w przedostatnim turnieju zaliczanym do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. - Szykuje się bardzo ciekawa impreza - mówi zawodnik Petry Marcin Miedziński.
Będzie to prawdopodobnie najlepiej obsadzony turniej beachhandballa nie tylko w kraju, ale i w Europie. Po turnieju w Płocku hierarchia w klasyfikacji generalnej uległa zmianie. Lidera - aktualnego jeszcze mistrza kraju Piotrkowianina JUKO Piotrków Trybunalski - zastąpił zdobywca Pucharu Polski, BHT Auto Forum Petra. Płocczanie w pełni wykorzystali atut własnego boiska. W finale po zaciętym pojedynku pokonali wicemistrza kraju, ekipę Damy Radę Inowrocław.

Czy po warszawskim turnieju Petra nadal będzie liderem? Na plaży przy moście Poniatowskiego w Warszawie czołowym polskim ekipom szyki mogą pokrzyżować goście z zagranicy.

Zaliczany do elitarnego cyklu European Beach Handball Tour turniej ma odwiedzić 27 ekip, w tym dziewięć z Europy m.in. z Hiszpanii, Holandii i Chorwacji. Sama obecność tych ostatnich, w ubiegłym roku zdobyli tytuł mistrzów Europy, świadczy o tym, że poziom sportowy będzie naprawdę wysoki.

W porównaniu z ubiegłym rokiem ranga zawodów w stolicy wzrosła niebagatelnie. - Poprzednie "warszawskie" turnieje rozgrywane były nad zalewem w Białobrzegach. Były to fajne zawody, jednak dużo skromniejsze - mówi w rozmowie z plock.sport.pl reprezentant Polski i gracz Petry Marcin Miedziński. - Boiska i organizacja nie stały na najwyższym poziomie. Ale w tym roku pozyskano wielu sponsorów, zapowiada się bardzo ciekawa impreza.

Tak silnie obsadzony turniej może mieć wpływ na kolejność w klasyfikacji mistrzostw Polski. Wystarczy, że któraś z czołowych polskich drużyn nie wyjdzie z grupy. Odbije się to także na pozycji w europejskim rankingu. Najwyższe z polskich zespołów, ósme miejsce, zajmuje BHT Auto Forum Petra. Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć turniej piłki ręcznej plażowej w sobotę i niedzielę (19-20 lipca) na plaży przy moście Poniatowskiego, mają zagwarantowane nie lada emocje.

Turniej poprzedzi impreza organizowana przez Artura Siódmiaka, czyli Artur Siódmiak Summer Tour, podczas której dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej będzie propagował aktywny wypoczynek nie tylko dla najmłodszych. Warsztaty połączone z meczami pokazowymi i gwiazd, odbędą się w piątek (w godz. 10-18).