Będzie to prawdopodobnie najlepiej obsadzony turniej beachhandballa nie tylko w kraju, ale i w Europie. Po turnieju w
Płocku hierarchia w klasyfikacji generalnej uległa zmianie. Lidera - aktualnego jeszcze mistrza kraju Piotrkowianina JUKO
Piotrków Trybunalski - zastąpił zdobywca Pucharu Polski, BHT Auto Forum Petra. Płocczanie w pełni wykorzystali atut własnego boiska. W finale po zaciętym pojedynku pokonali wicemistrza kraju, ekipę Damy Radę
Inowrocław.
Czy po warszawskim turnieju Petra nadal będzie liderem? Na plaży przy moście Poniatowskiego w Warszawie czołowym polskim ekipom szyki mogą pokrzyżować goście z zagranicy.
Zaliczany do elitarnego cyklu European Beach Handball Tour turniej ma odwiedzić 27 ekip, w tym dziewięć z Europy m.in. z Hiszpanii,
Holandii i Chorwacji. Sama obecność tych ostatnich, w ubiegłym roku zdobyli tytuł mistrzów Europy, świadczy o tym, że poziom sportowy będzie naprawdę wysoki.
W porównaniu z ubiegłym rokiem ranga zawodów w stolicy wzrosła niebagatelnie. - Poprzednie "warszawskie" turnieje rozgrywane były nad zalewem w
Białobrzegach. Były to fajne zawody, jednak dużo skromniejsze - mówi w rozmowie z plock.sport.pl reprezentant Polski i gracz Petry Marcin Miedziński. - Boiska i organizacja nie stały na najwyższym poziomie. Ale w tym roku pozyskano wielu sponsorów, zapowiada się bardzo ciekawa impreza.
Tak silnie obsadzony turniej może mieć wpływ na kolejność w klasyfikacji mistrzostw Polski. Wystarczy, że któraś z czołowych polskich drużyn nie wyjdzie z grupy. Odbije się to także na pozycji w europejskim rankingu. Najwyższe z polskich zespołów, ósme miejsce, zajmuje BHT Auto Forum Petra. Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć turniej piłki ręcznej plażowej w sobotę i niedzielę (19-20 lipca) na plaży przy moście Poniatowskiego, mają zagwarantowane nie lada emocje.
Turniej poprzedzi impreza organizowana przez Artura Siódmiaka, czyli Artur Siódmiak Summer Tour, podczas której dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej będzie propagował aktywny wypoczynek nie tylko dla najmłodszych. Warsztaty połączone z meczami pokazowymi i gwiazd, odbędą się w piątek (w godz. 10-18).