Giermaziak na Hockenheim. "Chcę utrzymać dobrą passę"

W weekend ekipa Verva Racing Team weźmie udział w piątej rundzie tegorocznego cyklu Porsche Supercup. Zespół wyścigowy wspierany przez płocki koncern PKN Orlen uda się na tor Hockenheim, gdzie Kuba Giermaziak ponownie będzie bronił pozycji lidera klasyfikacji generalnej.
Po dwuletniej przerwie prestiżowa seria Porsche Supercup znów w Hockenheim. Od 2007 roku zawody w Niemczech mają charakter rotacyjny i odbywają się naprzemiennie na dwóch pętlach: Hockenheim oraz Nürburgring. Hockenheimring należał kiedyś, obok Monzy, do najszybszych torów. Jednak spora liczba wypadków skłoniła w 2002 roku zarządców do jego przebudowania. Pętlę skrócono o 2 km, wprowadzono szykany, ułożono nową nawierzchnię i zwiększono pojemność trybun do 120 tys. miejsc.

Dodatkowo, w trakcie nadchodzącego wyścigu, Kuba Giermaziak będzie miał okazję zmierzyć się ze znanym aktorem, Patrickiem Dempseyem, grającym jedną z głównych postaci w serialu "Chirurdzy". Amerykanin jest zapalonym entuzjastą sportów motorowych, ma nawet własny zespół wyścigowy.

- Hockenheim jest jednym z torów, który znają wszyscy kierowcy w naszej serii. Dlatego różnice w czasach będą niesamowicie małe, a walka zapowiada się bardzo emocjonująco - mówi Kuba Giermaziak. - W kwalifikacjach nie mogę popełnić absolutnie żadnego błędu. Sama pętla jest dosyć krótka. Na pewno będę walczyć i liczę, że spiszemy się dobrze. Chciałbym utrzymać dobrą passę i ukończyć wyścig na podium.

Ostatni wyścig w Wielkiej Brytanii zakończył się dla Giermaziaka bardzo pomyślnie. Kierowca Verva Racing Team utrzymał prowadzenie w klasyfikacji końcowej, dzięki zdobyciu drugiego miejsca na Silverstone.

Transmisja na żywo z wyścigu o Grand Prix Niemiec w niedzielę, początek o godz. 11.45 w Polsacie News oraz Eurosporcie.