Po ile karnety? W piątek rozpocznie się sprzedaż

Już 1 sierpnia można będzie kupić karnet na mecze szczypiornistów Orlen Wisły w sezonie 2014/2015. Najtańsze klub wycenił na 175 zł, najdroższe - na 550 zł.
W zbliżającym się sezonie w barwach nafciarzy zobaczymy siedmiu nowych graczy. Pierwszą kolejkę w krajowej lidze Wisła zagra u siebie dopiero 6 września z Nielbą Wągrowiec, a w Lidze Mistrzów - także w Płocku, ze zwycięzcą turnieju eliminacyjnego - wystartuje 24 września. Sądząc po poniedziałkowej frekwencji na pierwszym treningu nafciarzy, gdy do Orlen Areny przyszło ponad 1,5 tys. osób, zainteresowanie meczami będzie duże.

Klub podkreśla, że w zeszłym sezonie karnety kupiło ok. 2 tys. osób, a na meczach Superligi mieliśmy największą frekwencję w kraju - średnio 3,5 tys. fanów. Z kolei na potyczkach Ligi Mistrzów prawie zawsze był komplet, co uplasowało Płock na wysokim szóstym miejscu w Europie.

Już 1 sierpnia można będzie kupić karnet na wszystkie mecze i wydarzenia sportowe, organizowane przez SPR Wisła Płock. W dniach 1-24 sierpnia posiadacze wejściówek z poprzedniego sezonu mają szansę ponownie wykupić "swoje" miejsce, pozostali kibice mogą nabyć karnet na miejsca dotychczas niezarezerwowane. Trzeba okazać dowód osobisty, karnety sprzedawane będą w sklepie Dagna przy ul. Nowy Rynek oraz w sklepie kibica w Orlen Arenie.

Od 25 sierpnia do sprzedaży zostaną skierowane wszystkie miejsca, na które nie zostały przedłużone rezerwacje przez dotychczasowych posiadaczy karnetów.

Ceny wynoszą 175 zł (na sektory G, G1, B2, C2, D2, J2, K2, L2), 200 zł (B1, C1, D1, J1, K1), 250 zł (E, F, F1, H, H1, I) i 550 zł (A, B, C, D, J, K, L, M). Można zapłacić w dwóch ratach, ale wyjdzie drożej. W poprzednim sezonie wejściówki na sezon kosztowały od 150 do 450 zł. Sprzedaż potrwa do połowy września.

Dla porównania - w Kielcach na mecze Vive w zbliżającym się sezonie będą dwa rodzaje karnetów - za 450 i 550 zł.

Płocki klub ustalił także ceny biletów jednorazowych na Superligę i Puchar Polski (ale poza Vive!) - wynoszą od 15 zł (np. sektor G) do 30 zł (m.in. A, B, C, D). Natomiast potyczki z kielczanami i mecze w Lidze Mistrzów wyceniono znacznie drożej. Bilety kosztują od 25 zł (G) do 65 zł (m.in. A, B, C, D). Na wszystkie mecze będą też bilety szkolne za złotówkę.

Więcej o: