Drifterzy z Budmatu z szansami na tytuł mistrza Europy

W ostatni weekend drifterzy z Budmat Auto Drift team walczyli w czwartej rundzie Extreme Drift Allstars na Łotwie. Zespół Budmatu reprezentowali najlepsi eksportowi zawodnicy: Piotr Więcek oraz Dawid Karkosik.
Pierwszy z nich po kwalifikacjach był pierwszy, a drugi zakwalifikował się z nieco dalszej, 18 pozycji. Kwalifikacje, tak jak pogoda, tego dnia były gorące i bardzo emocjonujące. Piotr Więcek ze względu na kłopoty techniczne wystartował w zastępczym aucie - nissanie skyline. Jego S14 wymagała pilnej interwencji mechaników. Bez treningu na torze sędziowie bez wahania ocenili jego przejazd na 96,3 punktów (na 100 możliwych).

- Piotrek jechał idealnie, niemalże bezbłędnie. Na taką ocenę mógł mieć wpływ jedynie fakt, że podczas drugiego punktowanego przejazdu kierowca wyspinował tuż za linią mety i być może to delikatnie zaważyło na końcowej ocenie sędziów - informują służby prasowe Budmatu. - Ta wysoka nota dała mu prowadzenie w kwalifikacjach, po których wyjątkowo od razu, bez przerwy, rozegrane zostały zawody w parach.

Emocje podczas kwalifikacji skutecznie rozbudziły apetyty drifterów i kibiców na niepowtarzalne widowisko na torze podczas przejazdów w parach. W walce o TOP 16 pierwszy po kwalifikacjach Więcek wygrał z Wojciechem Goździewiczem. W pojedynku o TOP 8 zabrakło trochę szczęścia. Więcek trafił na doskonale znanego z niejednej międzynarodowej rywalizacji Janisa Eglite (Łotwa).

Mimo wyrównanej walki w pierwszym przejeździe Więcek nie dojechał na metę w drugim biegu, wypadł z trasy.

Drugi z kierowców Budmatu - Dawid Karkosik - zakończył starty na Łotwie w TOP 16, przegrał z wyróżniającym się w tegorocznych europejskich startach Jamesem Deanem. Warto zaznaczyć, że w Czechach podczas drugiej rundy Extreme Drift Allstars Karkosik wygrał z Deanem walkę o podium.

Czwarta runda Extreme Drift Allstars zakończyła się zwycięstwem łotewskiego zawodnika - Kristapsa Blušs z HGK Racing Team Kumho Tires ES, który jadąc przed swoją publicznością, nie miał sobie równych. Drugie miejsce zajął Polak Bartosz Stolarski, na ostatnim stopniu podium stanął Łotysz Edmunds Erglis z EE Motorsports.

Za kilka dni drifterzy z Płocka wystartują w piątej rundzie Extreme Drift Allstars. Zawody odbędą się 8-9 sierpnia w estońskim Tallinie. Wciąż mają szansę na tytuł mistrzowski. Po czterech rundach w rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika Europy liczy się czterech drifterów: Piotr Więcek, Dawid Karkosik, James Deane i Nigel Colfer (obaj z Irlandii). Deana dzieli tylko kilkadziesiąt punktów od Więcka i Colfera, którzy wspólnie okupują drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Tuż za nimi jest Karkosik. W Tallinie pojawić się mają wszystkie najlepsze zespoły europejskie, a zatem emocje na pewno będą duże, bo nasi na pewno nie odpuszczą.