Jutrzenka pokazała charakter przed startem sezonu

W przedostatnim sprawdzianie przed startem rozgrywek I ligi piłkarki ręczne Jutrzenki zajęły trzecie miejsce w turnieju towarzyskim, który odbył się w hali SP nr 16.
Płocczanki miały mocne rywalki: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (w składzie którego wystąpiły reprezentantka Polski Karolina Siódmiak oraz wychowanki Jutrzenki: Monika Obrębalska i Sylwia Neitsch), SMS Płock, AZS UMCS Lublin w składzie z inną byłą zawodniczką Jutrzenki - Edytą Charzyńską, Słupia Słupsk i AZS AWF Warszawa.

- Przed tym turniejem jeden z kibiców zapytał: czy Jutrzenka jest w stanie wygrać choć jeden mecz? Okazało się, że potrafimy podjąć wyrównaną walkę z każdym rywalem - mówi trener Jutrzenki Jarosław Stawicki. Płocczanki pokonały ekipy z Lublina (25:23), Słupska (20:19) i SMS (25:22). Przegrały z zespołami z Gdańska (19:23) i Warszawy (18:24). W turnieju triumfował AZS AWF, drugą lokatę zajął AZS z Gdańska. Lublin był czwarty, SMS - piąty, a drużyna ze Słupska uplasowała się na szóstej pozycji.

Organizatorzy przyznali trzy nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszej bramkarki dostała Dorota Dobrowolska z Jutrzenki, najlepszą zawodniczką została Karolina Siódmiak. A najlepszą strzelczynią - Paula Mazurek (AZS AWF), zdobyła 30 bramek.

W środę Jutrzenka rozegra ostatni sparing przed rozgrywkami z SMS-em Płock. Spotkanie odbędzie się w hali Chemika. A na inaugurację ligi (20 lub 21 września) Jutrzenka zmierzy się na wyjeździe z Polonią Kępno. Przed własną publicznością zagra tydzień później z AZS AWF Warszawa.