Świetny debiut płockich piłkarek w Pucharze Polski

Grające przed własną publicznością piłkarki nożne z klubu Królewscy w pierwszej rundzie Pucharu Polski pokonały w środę wyżej notowany, występujący w pierwszej lidze kobiet zespół Zamłynie Radom po serii rzutów karnych 7-6. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.
Meczu Pucharu Polski w wydaniu żeńskim w Płocku jeszcze nie było. Historyczne wydarzenie potęgował fakt, że na inaugurację przyjechała drużyna z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w kraju. Występujące dopiero w trzeciej lidze płocczanki nie przestraszyły się rywalek, zagrały bez kompleksów. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale gole strzelały piłkarki z Radomia. Na przerwę schodziły, prowadząc 2:0. Ale po zmianie stron inicjatywa należała do Królewskich. Od pierwszych minut płocczanki dążyły do strzelenia chociaż jednej bramki. I ta sztuka udała im się osiem minut po wznowieniu gry. Koronkową akcję Pauliny Mrówczyńskiej i Angeliki Materek celnym strzałem wykończyła Klaudia Łyzińska. Po tym golu ataki płocczanek jeszcze bardziej przybrały na sile. Ale chęć doprowadzenia do wyrównania i presja czasu spowodowały, że gra była bardzo szarpana. Kiedy wydawało się, że to radomianki wyjdą z tego pojedynku zwycięskie, już w doliczonym czasie gry królewskie rozegrały popisową akcję, którą płaskim uderzeniem zakończyła Angelika Materek. W tym momencie w płockim obozie wybuchła wielka euforia, radość. Bo chwilę później arbiter zakończył mecz i zarządził rzuty karne. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały płocczanki, wygrały 7-6. Najpierw jedenastkę wybroniła Marta Hućko, a decydujące trafienie zaliczyła Klaudia Stradomska.

Kolejny mecz w Pucharze Polski płockie piłkarki rozegrają 24 września na stadionie miejskim. Już teraz serdecznie zapraszamy na trybuny!

Królewscy Płock - Zamłynie Radom 2:2 (0:2) k. 7-6

Królewskie wystąpiły w składzie: Marta Hućko - Daria Kusa, Marta Majerowska, Natalia Marciniak, Kinga Lisiewska - Aleksandra Kujawska (45. Paulina Mrówczyńska), Julia Krawczyk, Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Nowak - Angelika Materek.