Płockie piłkarki nożne nie zwalniają tempa

Po zwycięstwie nad KU AZS Warszawa 4:2 w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym i awansie do półfinału tych rozgrywek, podopieczne trenera Adriana Piankowskiego odniosły pewne zwycięstwo w lidze, pokonując na wyjeździe Mazovię Grodzisk Mazowiecki 6:3.
- Naszym celem było wygrać mecz i z takim nastawieniem wyszłyśmy na boisko - mówi obrończyni Natalia Marciniak. - Choć początek nie był najlepszy, to drugą połowę zaczęłyśmy bardzo dobrze, szybko zdobywając kolejne bramki. Jestem zadowolona, bo to był ciężki tydzień, a trzy punkty to dla nas najlepsza nagroda.

Królewskie nie pozwoliły przeciwniczkom na zbyt wiele, narzucając swój styl gry. Już w 1. minucie Angelika Materek trafiła do siatki rywalek, ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Płocczanki przeważały, stwarzały sporo okazji do strzelenia gola, ale brakowało wykończenia akcji.

Przełamanie nastąpiło w 30. minucie. Najbardziej aktywna w płockiej ekipie Paulina Mrówczyńska, jej dryblingi sprawiały rywalkom najwięcej kłopotów, zdobyła pierwszego gola. Niestety, płocczanki nie utrzymały prowadzenia, tuż przed przerwą straciły gola.

To podrażniło ambitne piłkarki z Płocka, które w drugiej połowie w ciągu zaledwie ośmiu minut strzeliły rywalkom aż cztery bramki! Od tego momentu gospodynie zaczęły gonić wynik, wykorzystując nieco rozluźnienie w szeregach, po indywidualnych błędach płockiej defensywy, zdołały strzelić dwa gola. To było jednak wszystko, na co było je stać w tym meczu. Wynik spotkania ustaliła Paulina Mrówczyńska, która tego dnia była wyróżniającą się zawodniczką w płockiej drużynie.

Kolejne spotkanie Królewskie rozegrają w sobotę na stadionie miejskim w Płocku, początek o godz. 14.

Po czterech kolejkach trzeciej ligi grupy mazowieckiej płockie piłkarki z dorobkiem sześciu punktów zajmują czwartą lokatę. Liderem rozgrywek jest Ząbkovia Ząbki, która w pięciu meczach nie doznała jeszcze porażki.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Królewscy Płock 3:6 (1:1)

Bramki: Królewscy - Paulina Mrówczyńska (30., 53., 61., 78.), Angelika Materek (54.), Julia Krawczyk (57.)

Królewskie wystąpiły w składzie: Alicja Kopacz - Kinga Lisiewska, Marta Majerowska, Natalia Marciniak, Julia Krawczyk (65. Marta Hućko), Daria Przybysz, Paulina Mrówczyńska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Angelika Materek, Aleksandra Kujawska.