Odnieśli sukces na orliku. Ruszyli z medalami na osiedle

Młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Płocka zajęli drugie miejsce w 5. edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W finale przegrali dopiero po serii rzutów karnych 2:4. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. - Czujemy spory niedosyt - mówi trener zespołu Radosław Mrowicki.
Finał krajowy turnieju orlika odbył się na warszawskim Torwarze. Wystąpiły w nim 64 drużyny w kategoriach dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 lat i 12-13 lat. Płocczanie występowali w kategorii chłopców w wieku 10-11 lat, startowało w niej 16 ekip, które zostały podzielone na cztery grupy. - Wszystkie mecze były wyrównane. Wygrywaliśmy dwa spotkania różnicą jednej bramki, w takim samym stosunku jedno spotkanie przegraliśmy - opowiada Radosław Mrowicki, nauczyciel WF-u w klasie sportowej w SP 22.

Po wyjściu z grupy w ćwierćfinale płocczanie pokonali UKS 205 Łódź (3:2), a w półfinale - UKS 1 Reda (2:1).

- Finał był wyrównany, ale to my prowadziliśmy - dodaje Mrowicki. - Niestety, euforia moich zawodników po strzelonych golach była zbyt długa. Rywale szybko wznawiali grę i zdołali wyrównać. Ostatecznie przegraliśmy po loteryjnych rzutach karnych. Jest niedosyt. Ale warto też zaznaczyć, że moi zawodnicy nigdy nie grali w turnieju na tak wysokim szczeblu, przy pełnych trybunach, w obecności kamer telewizyjnych. To wszystko trochę ich przerosło. Przed finałem jeszcze w szatni powiedziałem chłopakom, że wygra ten, komu będą się mniej trzęsły nogi. Powtarzałem, by nie zwracali uwagi na to, co dzieje się na trybunach. Nie posłuchali. Ale i tak jestem dumny z podopiecznych. W pokonanym polu zostawiliśmy drużyny z Uczniowskich Klubów Sportowych, gdzie szkoli się piłkarzy pod kątem gry w tym turnieju. Wielu trenerów przestrzegało mnie przed tymi zespołami, ale daliśmy radę. Byliśmy czarnym koniem tych rozgrywek.

Poczynania zespołu na Torwarze śledziła m.in. mama jednego z młodych piłkarzy Beata Szczytniewska. - Po sobotnim finale wszyscy chłopcy byli niepocieszeni, ale szybko pogodzili się z przegraną. Dziś, w niedzielę, w wielkiej euforii ruszyli na osiedle, by pochwalić się kolegom wywalczonymi medalami - dodała Szczytniewska.

Drugie miejsce w finale krajowym 5. edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera wywalczyli: Szymon Dylewski, Sebastian Szczytniewski, Kajetan Zaborowski, Franciszek Kaniewski, Maksymilian Pawlak, Stanisław Giętka, Dominik Dzido i Michał Załęski. Wszyscy chodzą do piątej klasy sportowej w SP 22. Od czwartej klasy ich nauczycielem jest Radosław Mrowicki.