Sport.pl

Chojnoska: Będę się stresować, bo chcę wypaść jak najlepiej

- Walka w moim rodzinnym mieście na pewno nie będzie łatwym wyzwaniem. Będę się stresować, bo chcę wypaść jak najlepiej - mówi płocczanka Marta Chojnoska, która 28 listopada wystąpi na gali King of Kings World Grand Prix w Orlen Arenie.
28-letnia płocczanka to jedna z najbardziej znanych polskich zawodniczek sportów walki. Ma za sobą karierę w judo, sanda, MMA i kick-boxingu. To w tej ostatniej formule zdobyła swój najważniejszy tytuł - mistrzyni świata WAKO w 2009 r.

- Chciałabym jeszcze wiele osiągnąć, mieć więcej walk zawodowych - dodaje Chojnoska. - Dzięki organizacji KOK, która ponownie zwróciła uwagę na Polskę, widzę szansę dalszego rozwoju polskiego kick-boxingu. Zawodników mamy naprawdę na światowym poziomie.

Chojnoska, która trenuje obecnie w Fight Club Łódź w debiucie w gali King of Kings w Płocku, zmierzy się z Niemką tureckiego pochodzenia Ummi Erdogan. - To niewygodna zawodniczka, leworęczna - dzieli się spostrzeżeniami na temat rywalki płocczanka. - Przygotowania do pojedynku idą zgodnie z planem. Walka w moim rodzinnym mieście na pewno nie będzie łatwym wyzwaniem. Będę się stresować, bo chcę wypaść jak najlepiej. Już teraz zapraszam wszystkich do Orlen Areny na moją walkę i kibicowanie rodakom!

Bilety na to wydarzenie można kupować na eventim.pl i ebilet.pl.Więcej o: