Płocczanie powalczą o medale na wschodnim wybrzeżu Australii

23-osobowa delegacja z Płocka będzie reprezentować Płock na 48. Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych, które w dniach 6-11 grudnia odbędą się w Lake Macquire w Australii.
Wyjazd jest zaplanowany na 4 grudnia. W czwartek w ratuszu prezydent Płocka wręczył wszystkim młodym sportowcom i ich trenerom nominacje olimpijskie. Igrzyska po raz pierwszy odbędą się na półkuli południowej w australijskim mieście Lake Macquarie. To miasto położone na wschodnim wybrzeżu Australii, w prowincji Nowa Południowa Walia, półtorej godziny jazdy samochodem na północ od Sydney. Liczy ponad 200 tys. mieszkańców i jest jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w Australii.

Delegacja z Płocka liczy 23 osoby. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia. Budżet miasta pokrywa koszty rejestracyjne, przelot, ubezpieczenie oraz diety dla przedstawicieli miasta. Pierwotnie do Australii wybierał się Andrzej Nowakowski, ale zrezygnował. Jak tłumaczył w czwartek, "ze względu na obowiązki służbowe i rodzinne". Jego miejsce zajął dyrektor ratuszowego wydziału sportu i rekreacji Robert Czwartek. Towarzyszyć mu będzie Dorota Bartuś.

Płoccy sportowcy będą uczestniczyć w igrzyskach jako jedyni z całej Polski. Będą rywalizować w pływaniu, lekkoatletyce i piłce nożnej chłopców. W sumie w igrzyskach udział weźmie ok. 1,5 tys. młodych zawodników w wieku 12-15 lat z 80 miast z 28 krajów świata. A rywalizować będą jeszcze w gimnastyce artystycznej, żeglarstwie, piłce wodnej, golfie, wyścigach bmx.

Skład delegacji Płocka:

Pływanie: Mateusz Piątkiewicz, Karolina Skwarska, Anna Solak, Łukasz Solak, Wiktoria Niewiadomska

Lekkoatletyka: Karolina Sumińska, Julia Dąbrowska, Ada Malanowska, Wioleta Sobieśniewska, Martyna Lewandowska

Piłka nożna: Olaf Bieńkowski, Jakub Lemanowicz, Eryk Krawczyk, Kamil Krupiński, Kacper Kucharski, Jakub Osmański, Jakub Perlak, Kamil Waćkowski

Trenerzy: Ewa Kozińska - lekkoatletyka, Artur Piekut - pływanie, Artur Serocki - piłka nożna.