Płocka siatkarka pojedzie z kadrą na Łotwę

Szkoleniowiec reprezentacji Polski kadetek w siatkówce Andrzej Peć powołał 16 zawodniczek na Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej (EEVZA). Impreza odbędzie się 17-22 grudnia na Łotwie.
Wśród powołanych jest zawodniczka MUKS Volley Płock 16-letnia Adrianna Muszyńska, która już w lipcu jako pierwsza wychowanka klubu dostała się do reprezentacji. Od września uczy się siatkarskiego rzemiosła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Adrianna trenuje siatkówkę od trzech lat. - Pamiętam, jak ojciec przyprowadził jej starszą siostrę Natalię (18 lat, 192 cm wzrostu) na trening do mojej grupy i powiedział, że ma jeszcze dwie młodsze córki bliźniaczki: Aleksandrę i Adriannę. Skierowałem je wtedy do grupy młodziczek, a po roku pracy z trenerem Mariuszem Kwolkiem przeszły do kadetek, których byłem trenerem - wspominał Jerzy Chęciński, trener płockiego MUKS Volley. - Pokochały siatkówkę. Jestem dumny, że udało mi się w nich zaszczepić tę dyscyplinę.

Polki rozpoczną przygotowania do turnieju w niedzielę. Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej odbędą się 17-22 grudnia. A wystąpią w nich jeszcze: Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Łotwa, Litwa, Rosja i Ukraina.

Skład polskiej reprezentacji

Rozgrywające: Alicja Grabka, Agata Michalewicz

Przyjmujące: Aleksandra Rasińska, Aleksandra Lipska, Natalia Murek, Dagmara Dąbrowska, Adrianna Muszyńska, Zuzanna Górecka

Atakujące: Oliwia Michalak, Martyna Łukasik

Środkowe: Paulina Świder, Martyna Świrad, Kinga Różyńska, Weronika Sobiczewska

Libero: Kinga Drabek, Aleksandra Żurawska