Sport.pl

Petra jedzie do Szwajcarii. Test formy przed Ligą Mistrzów

W dniach 2-4 stycznia w szwajcarskim Einsiedeln odbędzie się jedyny na świecie międzynarodowy turniej piłki ręcznej plażowej rozgrywany na piasku rozsypanym w hali. Po raz drugi wezmą w nim udział mistrzowie Polski BHT Auto Forum Petra Płock.
Wystartuje 12 zespołów męskich. - Nie wiemy jeszcze, z kim zagramy, ale z rywali zabraknie dwóch najlepszych zespołów z poprzedniej edycji turnieju w Szwajcarii: rosyjskiego SC Ekaterinodar i chorwackiego Detono Zagrzeb. Będą za to najsilniejsze ekipy z Niemiec, Szwajcarii i Holandii - mówi prezes BHT Auto Forum Petra Artur Niesłuchowski.

Płocczanie planują wyjazd do Szwajcarii 1 stycznia. W sumie pojedzie tam 10 zawodników: Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Marcin Miedziński, Michał Kwiatkowski, Filip Koper, Konrad Koper, Bartosz Wojdak, Miłosz Rupp, Patryk Orędowicz i Jarosław Suski. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Łukasza Niedzielaka.

Zawody w Szwajcarii będą pierwszym etapem przygotowań do najważniejszej dla płockiej ekipy imprezy, turnieju finałowego EBT Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany 21-23 maja. Gospodarz nie jest jeszcze znany.

- Czekamy na ten turniej z niecierpliwością, chcemy co najmniej powtórzyć wynik z poprzedniej edycji [przypomnijmy, że BHT Auto Forum zajęło wysokie trzecie miejsce - red.] - podkreśla Artur Niesłuchowski. - W drużynie jest pełna mobilizacja. Cieszymy się na kolejną możliwość rywalizowania z mocnymi europejskimi drużynami. Rywale są niewygodni, grają siłową piłkę ręczną plażową, ale dla nas pojedynki z nimi będą cennym doświadczeniem przed grą w Lidze Mistrzów.

Więcej o: