Leworęczny gracz Wisły jedzie z kadrą juniorów do Niemiec

W dniach 27-29 grudnia w niemieckim Merzig odbędzie się międzynarodowy turniej piłki ręcznej Sparkassen Cup z udziałem silnych juniorskich reprezentacji m.in. z Niemiec, Danii, Szwajcarii. Będzie też kadra Polski. W drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Kuptela jest Maciej Skibiński z Wisły Płock.
Młody zawodnik pochodzi z Ciechanowa. Kilka lat temu został zauważony przez trenerów grup młodzieżowych i sprowadzony do Płocka. Jest graczem leworęcznym. W tym roku miał okazję zagrać na mistrzostwach Europy do lat 18, które odbyły się w sierpniu w Polsce.

Teraz wystąpi z kadrą juniorów w turnieju towarzyskim, w którym wystąpią juniorskie reprezentacje z Niemiec, Danii, Islandii, Czech, Holandii i Szwajcarii. Stawkę uzupełni młoda ekipa HV Saar.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Polacy zagrają z Danią, HV Saar i Szwajcarią. A w drugiej zmierzą się: Niemcy, Czechy, Holandia oraz Islandia. Juniorzy z Polski swój pierwszy mecz rozegrają w sobotę z Duńczykami. Ze Szwajcarią i HV Saar spotkają się w niedzielę. Mecze o miejsca odbędą się w poniedziałek.

Skład kadry Polski juniorów:

--- bramkarze: Jakub Skrzyniarz (Zagłębie Lubin/SMS), Patryk Foluszny (Ostrovia Ostrów Wlkp.), Damian Zając (Gwardia Opole), Michał Grabowski (Vive Tauron Kielce)

--- rozgrywający: Karol Cichocki (MKS Brodnica), Wiktor Kawka (Padwa Zamość/SMS), Kamil Netz (MKS Brodnica), Maksymilian Rolka (SG Kronau/Ostrigen), Szymon Sićko (UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka/SMS), Patryk Biernacki (ChKS Łódź), Hubert Narożny (Sparta Oborniki)

--- obrotowi: Bartosz Skiba (Siódemka Miedź Legnica), Bartłomiej Bis (Vive Tauron Kielce)

--- skrzydłowi: Miłosz Bekisz (TS ZEW Świebodzin/SMS), Arkadiusz Moryto (SKS Kusy Kraków/SMS), Maciej Skibiński (SPR Wisła Płock), Hubert Skuciński (Stal Mielec/SMS).