Puchar Davisa w Płocku. Są bilety na Janowicza

We wtorek ruszyła sprzedaż wejściówek na tenisowy mecz Polska - Litwa w Pucharze Davisa (6-8 marca) w płockiej Orlen Arenie. Bilety są po 30, 40 i 60 zł. Za najbardziej atrakcyjne miejsca ze wstępem do strefy cateringowej trzeba zapłacić 200 zł.
- W szerokiej kadrze, która przygotowuje się do występu w Płocku, są Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg i Kamil Majchrzak. Z tej szóstki trener Radosław Szymanik wybierze czteroosobowy skład, który wystąpi w meczu przeciwko Litwie - informują organizatorzy.

Otwarcie imprezy nastąpi 6 marca, wtedy zostaną rozegrane dwa mecze singlowe. Pierwszy mecz zaplanowano o godz. 16, drugi po około 20-minutowej przerwie. W sobotę odbędzie grę podwójną, a w niedzielę - ewentualnie kolejne dwa pojedynki singlowe, gra się bowiem do trzech zwycięstw.

Zwycięzca meczu pierwszej rundy w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej już czekają Ukraińcy. Jeśli w Płocku wygrają Polacy, to będą gospodarzami kolejnego spotkania (17-19 lipca). Celem reprezentacji jest występ we wrześniowych barażach i awans do Grupy Światowej.

Ramowy plan gier Davis Cup by BNP Paribas

-- piątek, 6 marca: ceremonia otwarcia (godz. 15.45), pierwszy mecz singlowy (16). Potem sesja autografowa i drugi mecz singlowy;

-- sobota, 7 marca: pokaz tenisa na wózkach, mecz deblowy godz. 14

-- niedziela, 8 marca: pierwszy mecz singlowy (14), potem sesja autografowa i drugi mecz singlowy (w zależności od wyniku może się nie odbyć).