Łowcy talentów na miejskim. Polacy remisują z Walią

Reprezentacja Polski do lat 15 zremisowała w środę z rówieśnikami z Walii 2:2 w pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w Płocku. Rewanż w piątek na stadionie Wisły.
Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 27. minucie po celnym strzale Mateusza Szweda. Zresztą był on wyróżniającym się graczem spotkania. Na co dzień występuje w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. W sierpniu ub.r. ze swoją drużyną wygrał turniej Nike Premier Cup, tym samym zdobywając tytuł mistrza Polski. Został wybrany na najlepszego napastnika turnieju.

Polacy jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć wynik. Stwarzali sytuacje, ale brakowało ich wykończenia. Przerwa nieco uśpiła czujność polskiego zespołu, który w zaledwie trzy minuty stracił dwie bramki. W 53. minucie do wyrównania doprowadził pomocnik Kieran Holsgrove z Liverpoolu. Co ciekawe, debiut międzynarodowy zaliczył w ub.r. jako 13-letni chłopak w spotkaniu towarzyskim z Polską. Trzy minuty później goście prowadzili po strzale pomocnika Keirana Proctora (Cardiff City).

Ale odpowiedź Polaków była natychmiastowa. W 60. minucie bramkę dającą remis zdobył gracz Legii Sebastian Walukiewicz.

Obie drużyny grały dwa razy po 40 minut. Mecz odbył się na stadionie miejskim, na którym już dawno na trybunach nie było tak licznej frekwencji. Spotkanie kadry Polski i Walii do lat 15 obejrzało ok. 700 widzów, z czego większość to młodzież z płockich szkół. Byli też uczniowie z Sochaczewa, Poznania. Towarzyski pojedynek obserwowali też łowcy talentów m.in. z Niemiec.

W przerwie odbył się konkurs na kibica meczu. Aby nim zostać, trzeba było strzelić jak najwięcej goli z rzutów karnych. Zadanie nie było proste, bo między słupkami stał rezerwowy bramkarz kadry Polski Patryk Barszcz. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Gabryś z SP 17, który oprócz tytułu kibica meczu dostał torbę z upominkami od Miejskiego Zespołu Obiektu Sportowych.

W piątek reprezentacje Polski i Walii zagrają po raz drugi. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Wisły (ul. Łukasiewicza 34), początek o godz. 12. Wstęp wolny. Organizatorem obu towarzyskich spotkań jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Polska - Walia 2:2 (1:0)

Bramki: Polska - Mateusz Szwed (27.), Sebastian Walukiewicz (60.); Walia - Kieran Holsgrove (53.), Keiran Proctor (56.)

Polska: Bartosz Mrożek - Marcin Grabowski, Jakub Borowiak, Jan Sieracki, Dennis Jastrzembski (68. Kacper Tabiś), Mateusz Szwed (64. Tomasz Hołoś), Przemysław Bargiel, Sebastian Walukiewicz, Jakub Sinior, Mikołaj Neuman, Sebastian Jarosz

Walia: George Radcliffe - Rhydian Williams, Harri Hughes, Brandon Cooper, William Sass - Davies, Ethan Ampadu, Keiran Proctor, Sion Spence, Kieran Holsgrove (Ryan Reynolds), Dylan Levitt (Matthew Argent-Barnes), Mason Thomas-Jones