Jakie imię dla maskotki na Euro 2016? Blisko 700 propozycji

Zakończył się pierwszy etap konkursu na imię dla maskotki mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Polsce. Wpłynęło 697 propozycji, w tym kilka z krajów Europy.
- Spośród nich komisja konkursowa wybierze pięć nazw dla maskotki mistrzostw, które następnie zostaną poddane pod głosowanie za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku: Men's EHF Euro 2016 Poland - informują organizatorzy.

W skład komisji wejdą: przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw Europy Marcin Herra, wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański, Otylia Jędrzejczak, Artur Siódmiak oraz piosenkarz Rafał Brzozowski.

Wyniki prac komisji poznamy w sobotę (21 marca) podczas wydarzenia "300 dni do Euro 2016". Tego dnia rozpocznie się również głosowanie, które potrwa do 26 kwietnia. Nazwę maskotki mistrzostw Europy w piłce ręcznej oraz zwycięzcę konkursu poznamy podczas finałowego meczu o Puchar Polski mężczyzn, który zostanie rozegrany 26 kwietnia na warszawskim Torwarze. Autor nazwy wybranej przez internautów zgarnie nagrodę: podwójny bilet na mecz otwarcia Euro. Impreza odbędzie się w dniach 15-31 stycznia 2016 r.