Płocki lekkoatleta drużynowym mistrzem Europy w crossie

W piątek na mistrzostwach Europy mastersów w lekkoatletyce, zawody odbywają się w Toruniu, w crossie na 5 km startowało dwóch płocczan: Przemysław Giżyński w kategorii wiekowej M35 i Stanisław Dymek w kat. M60. Pierwszy z nich zdobył w drużynie złoty medal, indywidualnie był czwarty.
Giżyński przegrał walkę o brąz z Maciejem Mireczką zaledwie o trzy sekundy. Rywalizację w tej kategorii wiekowej wygrał Bartosz Mazerski (LKS Zantyr Sztum), drugie miejsce zajął Szwed Fredrik Uhrbom. Drugi z reprezentantów Płocka Stanisław Dymek zajął 22. miejsce. Mistrzem Europy w crossie na 5 km w kat. M60 został Polak Krzysztof Borowski, drugi był Luksemburczyk Justin Gloden, a trzeci Norweg Oystein Syversen.

Przypomnijmy, że we wtorek mistrzem Europy mastersów w skoku wzwyż został płocczanin Dariusz Bednarski.