Sport.pl

Wraca Porsche Supercup. Ambitne cele polskiego zespołu

Już po raz szósty zespół Verva Racing Team pojawi się na torach prestiżowej serii Porsche Supercup rozgrywanej tuż przed wyścigami F1. Barwy mistrzowskiego zespołu sponsorowanego przez PKN Orlen reprezentować będzie ubiegłoroczny wicemistrz serii - Kuba Giermaziak.
Przed kolejnym sezonem zespół stawia sobie ambitne cele: walkę o obronę tytułu zespołowego mistrza serii oraz zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji generalnej. - Wierzę, że doświadczenie, które wraz z zespołem zdobyliśmy na torach wyścigowych, pozwoli uzyskać jak najlepsze wyniki. I uda mi się zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców - mówi Kuba Giermaziak. - Na pewno dam z siebie wszystko. Chcę w pełni wykorzystać tegoroczną szansę i postaram się zrealizować obrany przez nas cel.

W czwartek na torze Catalunya pod Barceloną rozpoczęły się dwudniowe testy przygotowujące do nowego sezonu Porsche Supercup. Pierwszy wyścig odbędzie się 8 maja podczas Grand Prix Hiszpanii. Sezon zakończy podwójna runda na amerykańskim torze w Austin (25 października). W tym roku, obok Kuby Giermaziaka, drugim kierowcą obsługiwanym przez ten sam zespół techniczny będzie Amerykanin Connor de Phillippi.

Więcej o: