ME kadet闚. Z這to polskich siatkarzy!

Reprezentacja Polski kadet闚

Reprezentacja Polski kadet闚 (PZPS)

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 zosta豉 mistrzem Europy. W finale po szalonej ko鎍闚ce pokona豉 W這chy 3:1.MVP turnieju wybrany zosta Bartosz Kwolek
Polacy zmierzyli si z W這chami ju drugi raz w Turcji, w pierwszym meczu grupowym wygrali po bardzo zaci皻ej walce 3:2. P騧niej pokonali Dani (3:0), Rosj (3:1), Francj (3:0), Serbi (3:0) i w p馧finale Turcj (3:0).

- Atmosfera w zespole jest doskona豉, czu chemi, wiar we w豉sne si造 i mo磧iwo軼i. Walczymy o najwy窺z pul, o z這to! - relacjonowa nam po p馧finale Mariusz Kwolek, ojciec przyjmuj帷ego Bartka Kwolka, obserwuj帷y ca造 turniej na miejscu.

Podopieczni trener闚 Sebastiana Pawlika i Jacka Nawrockiego rozpocz瘭i doskonale, po ataku Jakuba Ziobrowskiego i trzech asach serwisowych Kwolka by這 4:0, a p騧niej 8:3 i 12:6. 安ietnie broni libero Mateusz Mas這wski, a rywalom nie pomog豉 zmiana atakuj帷ego - na drugiej przerwie technicznej bia這-czerwoni prowadzili 16:10.

Podopieczni zdenerwowanego Mario Barbierego nie mieli recepty na spokojnie, dok豉dnie graj帷ych Polak闚 i przegrali seta g豉dko 15:25.

W drugiej partii po 鈍ietnych wyblokach Polak闚 i kontrach Kwolka zrobi這 si 11:5 i Azzurri poprosili o czas. Na trybunach s造cha by這 "Polska, Polska!" ma貫j grupki uradowanych kibic闚, bo na drug przerw bia這-czerwoni schodzili, prowadz帷 ju 16:7. Polacy byli lepsi w ka盥ym elemencie, odrzucili rywali od siatki, zdemolowali ekip z P馧wyspu Apeni雟kiego do 13!

Trzeciego seta nasi kadeci rozpocz瘭i jakby nieco rozkojarzeni, a 篡wio這wi W這si zwietrzyli szans na nawi您anie walki, by這 6:6. Ale po reprymendzie szkoleniowc闚 nasi kadeci skoncentrowali si i wyszli na prowadzenie 13:8. Ale wtedy zacz掖 funkcjonowa w這ski blok, rywale doszli na po 15.

Po asie serwisowym Ziobrowskiego Polska odskoczy豉 na 19:16. W這si nie odpuszczali, przy stanie 21:21 polscy trenerzy poprosili o przerw. Po chwili w這ski blok prze豉ma Kwolek, kt鏎y w tym sezonie gra w pierwszoligowym SMS Spa豉, ale jest zawodnikiem Jastrz瑿skiego (wi璚ej o tym zawodniku przeczytasz na plock.sport.pl). Nast瘼nej akcji jednak nie sko鎍zy, W這si zapunktowali z zagrywki i w bloku i prowadzili ju 24:22. Polskim kadetom uda這 si doprowadzi do stanu po 24 i po 25, by po autowym ataku przegra seta troch na w豉sne 篡czenie 25:27.

Czwart parti na豉dowani energi Azzuri rozpocz瘭i od 3:0 i 8:5 i na polskiej 豉wce podczas przerwy technicznej by這 daleko od sielanki... Sytuacja sta豉 si z豉, gdy na tablicy pojawi si wynik 13:8 dla niemal bezb喚dnych w tym okresie W這ch闚. Ambitni Polacy zacz瘭i odrabia straty, dzi瘯i dobrej zagrywce doszli na 14:15, ale po kilku akcjach zrobi這 si niestety 14:19. I zn闚 trzeba by這 goni, podobnie jak w meczu z Rosj, gdy Polacy w czwartym secie przegrywali ju 11:20, ale go wygrali!

Tym razem przy stanie 20:21 W這si poprosili o przerw, a Polacy grali jak w transie, wygrali do 22 i mogli ju szale z rado軼i! Nasi zawodnicy poprawili wynik sprzed dw鏂h lat, gdy Polska zaj窸a drugie miejsce, ulegaj帷 w finale Rosji.

W meczu o trzecie miejsce Turcja pokona豉 Niemcy 3:1 (19, 19, -22, 18).

Polska - W這chy 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22)

Polska: Kamil Droszy雟ki, ㄆkasz Kozub, Damian Domaga豉, Jakub Ziobrowski Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, J璠rzej Gruszczy雟ki, Tomasz Polczyk, Mateusz Mas這wski