Biegiem i na rowerze po Mazowieckiej Szwajcarii. Najlepszy płocczanin Łukasz Kalaszczyński

130 zawodników wzięło udział w czwartej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii, która już tradycyjnie odbyła się w Brudzeniu Dużym.

Po raz drugi zawody zostały rozegrane w formule na rowerach szosowych. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km biegiem, 23 km na rowerze i 3 km biegiem. Część biegowa odbyła się w parku w centrum Brudzenia na kilometrowych pętlach. Natomiast rowerem uczestnicy jeździli po okolicznych malowniczych miejscowościach.

Najszybciej trasę pokonał Łukasz Kalaszczyński. Płocczanin triumfował w pierwszej edycji, w ubiegłym roku zajął drugie miejsce.

W zawodach udział wziął też m.in. Przemysław Szymanowski, człowiek legenda polskiego triathlonu. Zajął drugie miejsce, ale występ w Brudzeniu potraktował jako sprawdzian formy przed startami na dłuższych dystansach. Jako trzeci linię mety przekroczył Paweł Lenartowicz (UKS G-8 Bielany).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Marta Zygmunt z Koła. Druga była Lidia Juchniewicz, a trzecia - Iga Przybylska.

W sumie zawody ukończyło 120 uczestników. Ci, którzy stanęli na podium otrzymali nagrody finansowe. Najszybsi w swoich kategoriach wiekowych dostali nagrody ufundowane przez głównego sponsora -sklep Decathlon.

Organizatorem zawodów są Gmina Brudzeń Duży i Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta.