Paweł Szkopek gotowy do walki o tytuł mistrza Polski

W weekend (8-10 maja) na torze Poznań odbędą się dwie inauguracyjne rundy wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski. To pierwszy oficjalny występ Pawła Szkopka na nowym motocyklu. - Cel jest jasny: zdobyć tytuł mistrza kraju w klasie Superbike - zapowiada Szkopek.
W tym sezonie zawodnik z Dobrzykowa k. Płocka będzie jeździł nową Yamahą YZF-R1M. - To wspaniały motocykl, który prowadzi się bardzo stabilnie już na seryjnym zawieszeniu. Mam nadzieję, że w wersji torowej będzie to bardzo konkurencyjna maszyna - mówi Paweł Szkopek tuż przed wyjazdem do Poznania.

Podkreśla, że jego celem jest zdobycie tytułu mistrza Polski w klasie Superbike. - Zdaje sobie sprawę, że konkurencja także ma podobne zamiary i tanio skóry nie sprzeda, ale razem z zespołem zrobimy wszystko, aby w poszczególnych wyścigach wypaść jak najlepiej - zaznacza Szkopek, który solidnie przepracował okres przygotowawczy. Wziął udział w wielu testach nowego motocykla. W ramach treningu wystartował m.in. w rundzie mistrzostw Niemiec.

Paweł Szkopek wystąpi nie tylko podczas krajowych zmagań. Zaplanował też starty w Pucharze Europy oraz w wybranych rundach mistrzostw świata Endurance.

Wyścigowy motocyklowy mistrz Polski 2015 zostanie wyłoniony po 10 rundach. Dwie z nich odbędą się na zagranicznych torach: węgierskim Panoniaring i wyścigowy finał sezonu na Slovakiaring.

W zespole Szkopek Team by Poland Position, poza Pawłem, jeździ także Sebastian Zieliński (Yamaha R6 - klasa Supersport) oraz Grzegorz Wójcik (Yamaha R1 - klasa Rookie 1000).