Płocczanin Paweł Halaba zagra w siatkarskiej elicie

Podpisał roczny kontrakt z klubem AZS Politechnika Warszawska i już jesienią ma szansę zadebiutować w PlusLidze u boku świetnego rozgrywającego Pawła Zagumnego.
Halaba w grudniu skończył 19 lat, ma 195 cm wzrostu. Jest płocczaninem, ukończył SP nr 22 i Gimnazjum nr 8. Trafił do Małachowianki, gdzie rozwijał talent pod okiem Jacka Łazowego. Błyskawicznie czynił postępy, więc już po roku przeniósł się do klubu Metro Warszawa.

W 2013 r. zdobył z Metrem brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, trafił do kadry Polski w tej kategorii wiekowej, grał też w barwach Politechniki w Młodej Lidze, czyli rozgrywkach dla młodych, obiecujących siatkarzy.

Paweł pokazywał się z dobrej strony, więc został zawodnikiem Asseco Resovii (to mistrz Polski, druga ekipa tegorocznej Ligi Mistrzów). Klub ten wypożyczył go do pierwszoligowego AGH AZS Kraków, by mógł się ogrywać.

W Krakowie Halaba był jedną z czołowych postaci, zaowocowało to powołaniem do szerokiej, seniorskiej kadry B Polski (pisaliśmy o tym przed miesiącem).

W maju tego roku płocczanin wraz z prowadzoną przez Jakuba Bednaruka reprezentacją Polski juniorów wywalczył również awans do wrześniowych finałów Mistrzostw Świata w Meksyku. Bednaruk jest jednocześnie trenerem Politechniki Warszawa.

Marzeniem każdego młodego zawodnika jest gra w PlusLidze, ale konkurencja jest ogromna, dostają się do niej tylko najlepsi. W sezonie 2015/2016 na zasadzie wypożyczenia Halaba grać będzie w Politechnice. W klubie ze stolicy (ósme miejsce w stawce 14 ekip w poprzednim sezonie) widzą bardzo duży potencjał płocczanina.

- Podpisałem umowę na jeden sezon - potwierdza młody przyjmujący. - Moim marzeniem było granie w Politechnice, wracam w rodzinne strony. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie znacznie poprawię umiejętności siatkarskie.

Do Politechniki z Zaksy Kędzierzyn-Koźle przeniósł się Paweł Zagumny, przez wiele lat jeden z czołowych rozgrywających świata.

- Cieszę się bardzo, że będę mógł trenować u boku najlepszego rozgrywającego w Polsce - dodaje Halaba.

W Krakowie Paweł studiuje na pierwszym roku informatyki, zamierza kontynuować naukę, ale już w stolicy.