Sport.pl

Giermaziak na Silverstone. "Musimy powrócić do wygrywania"

W najbliższy weekend kierowca Verva Racing Team Kuba Giermaziak stanie do walki podczas czwartej rundy Porsche Supercup. Tym razem zawodnicy będą się ścigać na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.
Obiekt położony na terenie byłego lotniska wojskowego jest stałym punktem kalendarza sportów motorowych. Kochają go zarówno kibice, jak i zawodnicy ceniący sobie klasyczny układ pętli. Polak wspierany przez Orlen osiągał już tutaj bardzo dobre wyniki. W ubiegłym roku ukończył wyścig na drugim miejscu, a trzy lata temu startował z pole position.

- Silverstone to jeden z klasycznych obiektów, a ja takie tory lubię najbardziej - mówi Kuba Giermaziak. - Atmosfera podczas wyścigu jest niesamowita. Trybuny zawsze pękają w szwach, a kibice niezwykle żywiołowo wspierają kierowców. Po ostatnim, trudnym weekendzie w Austrii mam nadzieję na bardziej szczęśliwy występ. Musimy powrócić do wygrywania wyścigów. Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu, bo prezentujemy całkiem dobre tempo.

Transmisję z wyścigu będzie można obejrzeć na żywo w niedzielę 5 lipca o godz. 11.45 w Polsacie Sport News oraz Eurosporcie.

Więcej o: